Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Pärandivaderid korrastasid 22 kultuuriloolist paika üle Eesti
Valgamaalt osales kaks, Võrumaalt üks kool

Pühajärve põhikooli õpilased korrastustalgutel. FOTO: Pärandivaderite Facebooki konto

Pärandivaderite algatus kutsub kooliõpilasi üles olema kodukohas kultuuriloolistele paikadele vaderiks. See tähendab eelkõige talgute korras pärandipaikade korrastamist ja hooldamist. Tänavu lõi kaasa 586 õpilast üheksast maakonnast.

Koolinoored korrastasid, märgistasid ja tutvustasid avalikkusele 22 kohaliku kogukonna jaoks olulist pärandipaika.

Korrastustalgud toimusid mõisaparkides ja kalmistutel, lisaks linnapargis ja hiies, kiriku ja pastoraadihoone ümbruses, kohaliku laululava trepil, mälestuskivide juures, tuuleveskis, abiks on käidud ka muuseumis.

Tänavu osalesid projektis ka Hargla kool (korrastati Hargla pastoraati) ja Pühajärve põhikool (Ilmjärve kiriku ümbrus ja kalmistu ning Sangaste kalmistu) Valgamaalt ning Parksepa keskkool (Võru linnakalmistu) Võrumaalt.

«Objektivalikul on oluline paiga seos kohaliku kultuuriloo ja seal aset leidnud ajaloosündmustega. Kõik on põnevate lugudega paigad,» ütles Pärandivaderite algatuse eestvedaja Elle Lepik.

Kohalugusid tutvustasid õpilastele mälestiste omanikud, muuseumitöötajad, muinsuskaitseameti nõunikud, arheoloogid, restauraatorid, koduloo-uurijad ja kalmistuvahid.

Tagasi üles
Back