P, 4.06.2023

Põlvamaa delegatsioon külastas sõprusmaakonda Saksamaal

Lõuna-Eesti Postimees
Facebook Twitter
Comments
Põlvamaa esindus koos Segebergi Arenduskeskuse juhataja Lars Wrage ja välissuhete spetsialist Rüdiger Janikowskiga.
Põlvamaa esindus koos Segebergi Arenduskeskuse juhataja Lars Wrage ja välissuhete spetsialist Rüdiger Janikowskiga. Foto: Leevi Lillemäe/Põlvamaa Arenduskeskus

Detsembri alguses külastas Põlvamaa omavalitsuste liidu esindus Saksamaal sõprusmaakonda Segebergi. Visiidi eesmärk oli tugevdada koostööd kahe regiooni vahel ja õppida tundma kauaaegse sõprusmaakonna regionaalarengu suundi.

Põlvamaa esindus kuulas Segebergi arenduskeskuse juhataja Lars Wrage ettekannet Segebergi maakonna majanduse, turismiarenduse, tööjõu, kaasamise ning tervishoiuteenuste arendusvõimalustest. Peale ettekande kuulamist markeeriti valdkondi, milles oleks mõlemal maakonnal võimalik jätkuvalt teha koostööd. Segebergi arenduskeskuse turismiarenduse spetsialistid osalevad juba ühe osapoolena käesoleval aastal loodud turismigrupis, millesse kuuluvad Drawsko piirkond Poolas ning Põlvamaa.

Põlvamaa delegatsioon oli Segebergi kutsehariduskooli direktori Heinz Sandbrink vastuvõtul, kes tutvustas Segebergi maakonna kutsehariduse hetkeolukorda ja tulevikuplaane. Kaltenkircheni linna volikogu esimees Hans-Jürgen Scheiwe rääkis külalistele Hamburgi mõjust Kaltenkicheni väikelinnale ning näitas vastvalminud modernset tuletõrjekeskust, milles töötasid vabatahtlikud päästetöötajad.

Põlvamaa esindus sai sooja vaastuvõtu osaliseks Bad-Segebergis toimunud Segebergi maakonnapäeva istungil, kus pidas tervituskõne Põlvamaa omavalitsuste liidu esimees Enel Liin. Sebergi maavanem Jan Peter Schröder ja volikogu esimees Claus Peter Dieck väljendasid omapoolses pöördumises head meelt kauaaegsete sõprussuhete aktiivsemaks muutumise üle.

«Varsti täitub meie koostöö algusest kolmkümmend aastat. Tundsime kõik, et olime väga oodatud ja meiega jagati oma piirkonna edulugusid, aga räägiti ka murekohtadest. Meil oli võimalus osaleda Segebergi maakonnapäeva istungil, kus arutati järgmise aasta eelarvet. Liidu esimehena andsin sellel koosolekul üle meie tervitused ja tänu koostöö eest,» ütles Enel Liin.

«Tervituskõnes vaatasin tagasi minevikku, aga rääkisin ka olevikust ja tulevikust. Algusaastatel saime Segebergist esmast abi, riideid, bürootarbeid ja muud sellist. Täna saame suhelda ilma kohustusteta ja teha koostööd eelkõige õppimise ja kogemuste vahetamise eesmärgil. Meie maakonna erinevate valdkondade inimesed on leidnud kontaktid ja suhtlevad ka isiklikul tasandil. Tänasin võimaluse eest külastada Segebergi ja ütlesin südamlikud «Tere tulemast!» kõigile külastamaks ka Põlvamaad,» meenutas visiiti Enel Liin.

Enne Segebergist lahkumist käidi koos välissuhete spetsialist Rüdiger Janikowskiga endise Segebergi volikogu esimene Winfried Zylka haual, kus meenutati tema panust Segebergi ja Põlvamaa sõprussuhete kujunemisel. Winfried Zylka haual pidas Põlvamaa esindus ühiselt leinaseisaku ning tema mälestuseks süüdati küünlad.
Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles