P, 1.10.2023

Lõuna-Eesti liitub Euroopa jalameeste peateega

Arved Breidaks
, reporter
Facebook
Comments
MTÜ Setomaa Turism tegevjuhi Elin Priksi sõnul on metsik puhkus Euroopas üha populaarsem ning peagi saab pikka matkateed mööda ka Lõuna- Eestisse.
 
MTÜ Setomaa Turism tegevjuhi Elin Priksi sõnul on metsik puhkus Euroopas üha populaarsem ning peagi saab pikka matkateed mööda ka Lõuna- Eestisse.  Foto: Arved Breidaks

Võru maakonnast hakkab tuleval aastal läbi kulgema Hollandist alguse saav Kesk- ja Ida-Euroopa matkatee E11, mida võib nimetada ka jalameeste Rail Balticuks. Lõuna-Eesti metsateed jõuavad seega Euroopa peamistele matkakaartidele.

«E11 on rahvusvaheline matkaradade assotsiatsioon, mis koondab Euroopa matkateid,» rääkis MTÜ Setomaa Turism tegevjuht Elin Priks. «Meie puutumatu loodus on kindlasti suur põhjus Eestisse tulla.»

Läbi Hollandi, Põhja-Saksamaa ja Poola kulgev, praegu 2070 kilomeetri pikkust E11 matkateed on kavas järgneva paari aasta jooksul pikendada läbi Leedu, Läti ja Eesti kulgevate radadega. Eestisse lõikaks matkatee sisse Luutsniku lähedal Rõuge vallas, kulgeks läbi Haanja kõrgustiku Vastseliina piiskopilinnuseni, sealt läbi Obinitsa Värskasse ning edasi mööda Peipsi kallast põhja poole.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles