Valka linnasüdames alustati lammutustöid

LEPM
Copy
Valka linnasüdames alustati lammutustöid.
Valka linnasüdames alustati lammutustöid. Foto: Valga vallavalitsus

Seoses Valga-Valka ühise linnasüdame arendustöödega alustati teisipäeval, 17. detsembril Valka poolel lammutustöödega. Üleliigsete hoonete eemaldamisega valmistatakse ala ette kevadel algavateks ehitustöödeks. Lammutamisele kuuluvad nii vana turuhoone ja sellega seotud konstruktsioonid kui piiripunkt, kirjutab Valga vald Facebookis.

Kaksiklinna ühise linnasüdame arendusprojektiga uuendatakse ning arendatakse ühist avalikku ruumi, hõlmates nii ajaloolist kesklinna piirkonda kui ka jalakäijate tänavat Valga-Valka linnades. Eesmärgiks on luua hubane ning unikaalne avalik ruum linna elanikele ning külastajatele. Ehitustööd on suuremahulised ning hõlmavad endas muu hulgas Valka keskväljaku ehitamist ning jalakäijate tänavate loomist, mis ühendaks Valga ja Valka linna keskväljakuid.

Jalakäijate tänav ühendab kahte visuaalset ja sümboolset maamärki – Eesti poolel Jaani ja Läti poolel Lugaži Evangeelset Luterlikku kirikut. Ehitustööde käigus rajatakse ka kergliiklusteed Konnaoja kallastele ning Konnaoja mugavamaks ületamiseks rajatakse jalakäijate sild. Tööde käigus uuendatakse tänavakatted, vahetatakse välja ja rajatakse uued trassid, muudetakse haljastust ning linnaruumi lisatakse uusi kujunduselemente ja linnamööblit. Samuti korrastatakse Ramsi vesiveski ümbrus ning luuake uusi võimalusi vaba aja veetmiseks, sealhulgas skatepark Ramsi vesiveski lähedusse. Nii loodav keskväljak Valkas kui ka jalakäijate tänav peaks soodustama väikeettevõtete arengut ja edendama igapäevaelu tagasipöördumist ajaloolisse kesklinna. Ehitustööde planeeritud kestvus on 9 kuud.

Valga-Valka kaksiklinna keskuse projekti kogumaksumuseks on 5 303 109,34 eurot. Valga vallavalitsuse eelarve antud projektis on 2 118 766,33 eurot, millest Eesti-Läti programmi toetus on 1 488 710,4 ning Valga vallavalitsuse omafinantseering ligikaudu 630 000 eurot. Valka kihelkonnaduuma eelarve projekti on 3 184 343,01 eurot. Eesti-Läti programm toetab projekti ligikaudu 3 miljoni euroga.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles