GALERII JA VIDEO Uhke autasu jõudis Tillu kohvikusse

Copy

Lõuna-Eesti Postimehe aasta toote konkursi võitsid Tillu pagaritooted. Teisipäeval võttis Tillu kohviku perenaine Eve Veski Lõuna-Eesti Postimehe peatoimetaja Sirli Homuha käest vastu tiitliga kaasnenud tunnustusmõõga ja Lõuna-Eesti parima toote märgise.

Eve Veski rääkis, et võit tuli meeldiva üllatusena. «Ma esitasin tooted konkursile viimasel hetkel ega osanud arvata, et need võidavad,» ütles Veski.

Aasta tootega pärjatud pagaritooted valmivad Põlva äärelinnas raudtee lähistel asuvas Tillu kohvikus. Kohvik Tillu tegutseb Põlvas 2011. aastast ja seda veab algusest peale Eve Veski.

Pagaritoodete tegemisel eelistatakse kohalikku toorainet. Näiteks peedipätside tatrajahu on pärit Võrumaalt Loona talust, kõrvitsapätside kõrvits ja peedipätside punapeet aga Põlvamaalt. Spinatipätside puhul on eriline see, et nendes on kasutatud laktoosivaba võid ja gluteenivaba jahu.

Retseptid sünnivad perenaise katsetustest. Näiteks kui ta oli esimesed kõrvitsapätsikesed valmis saanud ja nende ilusat kollast värvi imetles, liikus mõte kohe ka porgandile ja peedile.

Edaspidi plaanib ta küpsisevalikut veelgi laiendada, kuid praegu on rahva lemmikuks osutunud peedipäts šokolaadiga.

Lõuna-Eesti Postimees korraldas Lõuna-Eesti parima toote konkurssi teist aastat. Konkursile esitati 13 toodet. Sel aastal osales rahvahääletusel üle 3500 inimese. Võitja selgus žürii otsuse ja rahvahääletuse põhjal.

Tillu kohvikus olid aasta toote võitjat koos Lõuna-Eesti Postimehe toimetusega õnnitlemas ka Kagu-Eesti ettevõtluskonsultant Kuldar Leis ja Põlvamaa arenduskeskuse juhataja, Põlva vallavolikogu esimees Lennart Liba.

Tagasi üles