Kõik sünnitus- ja günekoloogiaosakonna töötajad on Bergmanni sõnutsi oodatud jätkama tööd Põlva haiglas.
Osakond jääb oma ruumidesse, millest suuremat osa hakkab kasutama uus ämmaemanduskeskus. Ruumid on ümber planeeritud nii, et rasedatel ja sünnijärgses kontrollis käivatel naistel oleks hea vastuvõtule tulla. Nendele naistele, kes tulevad vastuvõtule pere teise lapsega, kujundatakse lastetuba.
Keskuses töötavad ämmaemandad toetavad naisi ja peresid enne rasedust, raseduse ajal, sünnitusel ja sünnitusjärgsel perioodil. Nad jälgivad rasedust, pakuvad raseduskriisi nõustamist ning korraldavad perekooli loenguid. Pakutakse ka sünnieelset päevastatsionaarset ravi rasedatele, kes vajavad uuringuid ja ravi, kuid ei pea jääma ööpäevaks haiglasse.
Sünnituse järel pakutakse ämmaemanduskeskuses teenuseid nii emale kui ka lapsele. Ämmaemand nõustab ja abistab lapse eest hoolitsemisel ja toitmisel, kohapeal on võimalik last ka kaaluda.
Ämmaemanduskeskus pakub kõigile sünnitanud naistele koduvisiidi võimalust. Samuti oodatakse sünnitusjärgsele vastuvõtule naisi 6–8 nädala möödumisel sünnitusest.
Lisaks raseduse ja sünnitusjärgse perioodiga seotud teenustele antaks ämmaemanduskeskuses soovijatele nõu naiste- ja suguhaiguste ning rasestumisvastaste vahendite kasutamise asjus, seksuaalkasvatuse ja pereplaneerimise teemadel ning tehakse emakakaelavähi sõeluuringuid. Kuni 26-aastaseid noori nõustatakse turvalises ja konfidentsiaalses keskkonnas seksuaalsuse ja tervisega seotud teemadel. Näiteks saavad noored nõu keha arengu ja füsioloogia mõistmisega seotud teemadel, seksuaalsel teel levivate haiguste kohta ning seksuaalvägivalla asjus.
Erakorralist abi pakutakse ämmaemanduskeskuses esmaspäevast reedeni kell 8–16, muul ajal tuleb pöörduda Põlva haigla, Lõuna-Eesti haigla või Tartu ülikooli kliinikumi erakorralise meditsiini osakonda.
Lisaks ämmaemanduskeskuse loomisele on haigla eesmärk tõhustada nii erakorralise meditsiini, sise-, kirurgia- kui ka taastusraviosakonna tööd.
Uuel aastal alustavad erakorralise meditsiini osakonnas tööd arstid, kes on valves nädalavahetustel ja tegelevad kõikide saabuvate patsientidega. Arstid on valmis tegelema nii pediaatriliste kui ka kirurgilistega patsientidega. Lisandub lasteõdede valvering, et tagada pediaatriline tugi valvearstidele. Haigla eesmärk on luua ka sisearsti ambulatoorne vastuvõtt ning tuua kohapeale teiste siseerialade vastuvõtte.