Sisukord
Paberleht
Postimees

Jõulud suurperes – üks sündmus ajab teist taga

4 min lugemist
  • Põlvamaa lasterikaste perede ühingus on 56 peret.
  • Nii Linnuste kui Vürstide peres on muusika au sees.
  • Aksel, Minna Emilia ja Alfred Vürst on saanud rohkesti tunnustust.
Mari Eensaare ja Urmas Vürsti suures peres on tavaline, et muusikat kostab igast toast. Üheskoos esineti ka jõuluvanale. FOTO: Kristina Traks

Enamik vanemaid teab, et jõuluaeg võib juhtme sassi ajada ka siis, kui peres vaid kaks-kolm last. Proovid, kontserdid, peod, laadad, väljasõidud – kõik kipub kuhjuma jõulueelsesse aega. Aga kui peres on aktiivseid lapsi palju rohkem kui vaid paar?

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kolmanda advendi pärastlõunal Räpina aianduskooli parklasse keerates tunnen end väga pisikesena: nimelt on minu tavaline pereauto parklas konkurentsitult kõige väiksem. Ülejäänud masinad on suured mahtuniversaalid või lausa bussid. Algamas on MTÜ Põlvamaa Lasterikkad jõulupidu.

Peole on tulnud 18 peret, kus neli ja rohkem last. Tegelikult on suuri peresid Põlvamaal muidugi palju rohkem. Ainuüksi lasterikaste perede ühingus on neid juhataja Eve Kallari sõnul lausa 56. «Jõulupidu on meil traditsiooniline ning alati teeme ka loosipakke: iga pere teeb kellelegi kingituse,» selgitab ta kuuse alla kogunevate kingituste kohta.

05.08.2020 09.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto