iDeal kampaania

Grippi haigestumine kahekordistus

Gripp tabab praegu just väikelapsi.

FOTO: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

9.-15. detsembril pöördus ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu arstide poole 2964 inimest, arsti poole pöördunutest 49,8 protsenti olid kuni 15-aastased lapsed.

Kuigi eelnenud nädalaga võrreldes kahekordistus grippi haigestunute arv, püsib haigestumuse intensiivsus jätkuvalt madalana. Laboratoorselt kinnitatud gripiviiruste arv on kasvutrendil, gripiviiruse levikut hinnatakse endiselt piiratud, püsivat levikut ei ole veel täheldatud.

Gripiviirusega seotud haigestumisi registreeriti Tallinnas, Ida-Viru-, Pärnu-, Tartu- ja Võrumaal. Terviseametile laekunud andmetel vajas hooaja algusest hospitaliseerimist 12 kuni viiteistkümneaastast last.

Laboratoorselt on kinnitatud 6 A-gripiviirust ja 8 B-gripiviirust. Gripitaoliste haiguste tekitajaks on endiselt rino- (23,8%) ning paragripiviirused (15,3%).

Hooaja algusest on alatüpeeritud 2 A-gripiviirust ja 21 B-gripiviirust. Kõik A-gripiviiruste tüved olid A(H1N1)pdm09 ja B-gripiviirustel Victoria.

Enim haigestuvad jätkuvalt kuni 5-aastased lapsed. Varasemate aastate samade perioodidega võrreldes püsis haigestumus samal tasemel või veel madalamal. Eestis registreeritakse hetkel rohkem B-gripiviirusega seotud haigusjuhte. Kuna A-gripiviirus on juba jõudnud ringlusse, siis suure tõenäosusega lähimal ajal võib oodata grippi haigestumiste olulist kasvu.

Terviseamet tuletab meelde, et gripihooajal aitab tervist hoida ja haiguse levikut vältida ka õige käitumine nii enne haigestumist kui haiguse põdemise ajal.

«Seoses koolivaheajaga on hea korrata tõsiasja, et haigusnähtude ilmumisel on oluline jätta laps koju kuni tervenemiseni. Võimalusel vältige massüritusi, haige lapsega ei tohiks minna ei kinno ega spaasse,» ütles terviseameti gripikeskuse peaspetsialist Olga Sadikova.

Tema sõnul tuleks lastele õpetada ka seda, et nad ei kasutaks teiste laste joogipudeleid ja lusikaid ega hõõruks pesemata kätega silmi. «Kindlasti tuleb meeles pidada, et köhides ja aevastades tuleb nina ja suu salvrätiga katta. Kasutatud salvrätik tuleb kohe pärast kasutamist ära visata ja pesta käed seebiga.»

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles