Päevatoimetaja:
Mati Määrits

Algab ajalooline loendus

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toimetaja: Piret Karu
Copy
Rahvaloenduse teine etapp on nüüdseks lõppenud.
Rahvaloenduse teine etapp on nüüdseks lõppenud. Foto: Arhiiv/ Postimees

Laupäeval, 31. detsembril kell 00.00 algab järjekorras üheteistkümnes Eesti rahva ja eluruumide loendus.

«Algav rahvaloendus on ajalooline, sest esimest korda saavad Eesti inimesed valida, kuidas soovivad rahvaloendusel osaleda: täita küsimustiku jaanuari jooksul internetis või oodata rahvaloendaja külastust alates 16. veebruarist,» rääkis statistikaameti peadirektor Priit Potisepp.

«Rahvaloendus on nagu pildi tegemine kogu rahvast. See pilt näitab, palju meid on, millised oleme ja millistes tingimustes elame,» ütles 2011. aasta rahva ja eluruumide loenduse projektijuht Diana Beltadze.

«Vaid siis, kui kirja saab iga Eestimaa elanik, saame tervikliku pildi Eesti rahvastikust,» lisas Beltadze. «Loendusmeeskond teeb endast parima, et Eesti üheteistkümnes rahvaloendus õnnestuks ja saaksime teadmise, kuidas oma riigis igapäevaelu igaüht arvestades paremini korraldada.»

2011. aasta rahva ja eluruumide loendus koosneb kolmest osast: küsimused leibkonna, eluruumi ja isikute kohta. Loendusel uuritakse leibkonna koosseisu, eluruumi suurust ja seisukorda, inimese päritolu, keeleoskuse, hariduse ning töö kohta. Vastamine võtab kaheliikmelisel leibkonnal aega umbes 30–45 minutit, iga järgneva inimese puhul lisandub 15 minutit.

Eestis toimub rahvaloendus tänavu 31. detsembrist järgmise aasta 31. märtsini. Esimese kuu jooksul saavad Eesti alalised elanikud vastata küsimustikule internetis aadressil www.rel2011.ee. Neid, kes e-loendusel ei osale, külastavad perioodil 16. veebruar kuni 31. märts 2012 rahvaloendajad.

Varasemad loendused on toimunud 1881., 1897., 1922., 1934., 1941., 1959., 1970., 1979., 1989. ja 2000. aastal.

Märksõnad

Tagasi üles