Politsei hoiatab: metsaraie hooajal sagenevad kütusevargused

Kütusevargus. Foto on illustratiivne.

FOTO: Lõuna prefektuur

Viimase kuu jooksul on Jõhvi politseijaoskond saanud teateid metsaseadmete kütusevargustest. Politsei soovitab inimestel olla tähelepanelikud ning oma vara kaitseks kasutusele võtta turvameetmeid.

Jõulude ajal varastati Alutaguse valla metsaraieobjektilt bussist kütust 1000 liitrit ning traktorilt tööriistakast. Lisaks teatati 8. jaanuaril, et Lüganuse vallas on metsast rasketehnikalt varastatud akud ja ligikaudu 70-80 liitrit kütust.

„Kuna reeglina jääb tehnika objektile ka siis, kui töid ei tehta, siis palume oma vara kaitsmiseks kasutusele võtta turvameetmeid. Näiteks tankida sõiduk hommikul või vahetult enne töö alustamist või paigaldada metsaraieobjektile valvekaamera,“ ütles Jõhvi politseijaoskonna juht Andreas Kliimant.

„Kui märkate metsaraiealadel kahtlaseid inimesi või sõidukeid, siis tuleb sellest kohe teavitada politseid, helistades hädaabinumbril 112. Kui süütegu on juba toime pandud, siis teavitage sellest esimesel võimalusel politseid. Siis saame operatiivselt hakata tegutsema selle nimel, et kannatanu saaks oma vara tagasi ja teo toimepanijad väljaselgitatud,“ lisas Kliimant.

Hiljutiste varguste täpsemate asjaolude väljaselgitamiseks on alustatud kriminaalmenetlus.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles