R, 2.12.2022

Rahvakultuuri keskus esitab väljakutse

LEPM
Rahvakultuuri keskus esitab väljakutse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Väljakutse 11x11 autor, jutuvestja Piret Päär.
Väljakutse 11x11 autor, jutuvestja Piret Päär. Foto: Rahvakultuuri keskus

Rahvakultuuri keskus esitas eile, 11. jaanuaril kõigile lugemise väljakutse, mille raames tuleb 11 kuu jooksul läbi lugeda 11 eesti rahvajuttude kogumikku.

Rahvakultuuri keskuse kommunikatsiooni- ja personalijuhi Kaja Mõts teatel on esimeseks väljakutseks pakutud „Marjakobar ja teisi setu muinasjutte". Raamatu esimene kogumik ilmus 1959. ja viimane 2016. aastal.

Lugemise väljakutse 11x11 tähendab seda, et Rahvakultuuri keskuse jutukool avaldab iga kuu 11. kuupäeval ühe eesti rahvajuttude raamatu pealkirja. See kogumik jääb nn kuuraamatuks - lugemiseks, avastamiseks, üle lugemiseks, jutustamiseks. Suvekuudel lisatakse veel mõned kohapärimuse raamatud.

Kõik, kes soovivad väljakutses osaleda, peaksid ennast registreerima aadressil valjakutse11x11@gmail.com.

Väljakutses osalevaid raamatuid võib jutustada lastele, võtta lugemiseks lasteaias, koolis ja emakeeletunnis või korraldada ettelugemispäevi raamatukogus. Samuti võivad vanemad lapsed seda noorematele lugeda.

Iga kuu oodatakse ka lugemismuljeid ja kogemusi kohtumisest pakutud muinasjuttudega.  Raamatu „Marjakobar ja teisi setu muinasjutte" tagasisidet ootab rahvakultuuri keskuse jutukool hiljemalt 5.veebruariks valjakutse11x11@gmail.com . Samal aadressil saab esitada ka küsimusi.

Kõigi kirjutajate vahel loositakse välja ka kingitused. Kingituse panevad välja rahvakultuuri keskus, Eesti kirjandusmuuseum ja MTÜ Jutumaja.

Märksõnad
Tagasi üles