Põlenguohver sai päev enne surma uue anduri

Põlvas hukkus tulekahjus inimene.

FOTO: Päästeamet

Jõululaupäeval, 24. detsembril kell 8.11 sai häirekeskus teate Põlvas J. Käisi tänava kortermajas puhkenud tulekahjust. Põlengus hukkus 82aastane naine.

Praeguseks on päästeameti eksperdid välja selgitanud, et tulekahju sai alguse elutoas laua peal olnud küünlast, mille ümber olnud põlevmaterjal süttis. Sellelt levis tuli edasi laua ümbrusesse ja puhkeski traagiline põleng.

«2015. aastal käisid päästjad samas kohas koduomanikku tuleohutusalaselt nõustamas, mille käigus paigaldati ka suitsuandur. Seda enam korteris ei olnud,» tõdes Lõuna päästekeskuse kommunikatsioonijuht Marek Kiik.

Päästeameti töötajad suhtlesid põlengu järek ka naist abistamas käinud sotsiaaltöötajaga. Temaga vesteldes tuli välja, et korterisse oli tellitud ka uuenduslik suitsu- ja vinguandur Nublu, mis toob abi ka siis, kui kedagi kodus pole.

Andur oli Kiige sõnul just eelmisel päeval postiga kohale jõudnud ja ootas ülespanekut. Kahjuks jäädi sellega päeva võrra hiljaks.

Päästeamet tuletab meelde, et süüdatud küünla läheduses ei tohi olla süttivast materjalist asju. Samuti peab küünal olema mittepõlevast materjalist kindlal alusel ning seda ei tohi järelevalveta põlema jätta. Suitsuandur on aga kohustuslik igas elamus ja korteris ning kui see rikki läheb või patarei tühjaks saab, tuleb seade viivitamatult uuesti töökorda seada, sest muidu võivad olla tegemata jätmisel rängad tagajärjed.

Tagasi üles