P, 2.04.2023

Olümpialootused said lisaraha

Lõuna-Eesti Postimees
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Magnus Kirt.
Magnus Kirt. Foto: Tairo Lutter

Eesti Olümpiakomitee (EOK) programm Team Estonia eraldas Tokyo suveolümpiamängudel kõrgeid kohti püüdvatele sportlastele lisatoetust 200 000 euro väärtuses.

Toetusesaajate seas on ka Tõrvast pärit odaviskaja Magnus Kirt ning Põlvast pärit kümnevõistleja Maicel Uibo.

EOK presidendi Urmas Sõõrumaa sõnul annab Team Estonia hea võimaluse panustada meie sportlastesse. «Sportlased kõnnivad rajal, mille järgmine oluline vahepeatus on Tokyo olümpiamängud ning meie ülesanne on neid toetada. EOK tagab rahalise toe ja tugiteenused ning loodame, et kogu Eesti rahvas elab neile tulihingeliselt kaasa ning sütitab neid veelgi oma energiaga,» rääkis Sõõrumaa.

EOK spordidirektori Martti Raju sõnul on toetus vajaduspõhine. «Team Estonia põhimõte on sportlastele individuaalselt läheneda ning seda suurem on omakorda ka vajaduspõhine rahastamine. Sportlased tegid EOK tippspordikomisjonile oma ettevalmistusplaanidest ülevaated ning põhjendasid, kuidas lisatoetus neid olümpiaks valmistumisel täiendavalt aitaks. Panustame nende sportlaste viimase poolaasta ettevalmistusse, kelles näeme potentsiaali saavutada Tokyo olümpiamängudel kõrge koht,» sõnas ta.

Täiendava vajaduspõhise toetuse Tokyo olümpiamängudeks valmistumisel saavad kergejõustiklased Johannes Erm, Magnus Kirt, Rasmus Mägi, Janek Õiglane ja Maicel Uibo, maadlejad Epp Mäe ja Heiki Nabi, jalgratturid Rein Taaramäe ja Tanel Kangert, tennisist Anett Kontaveit ning epeenaiskond.

Sportlased plaanivad lisatoetust kasutada näiteks treeninglaagrites osalemiseks, võistlusvarustuse ostuks, ettevalmistusperioodil elu-, treening- ja võistluspaikade vahel reisimiseks.

Vajaduspõhine toetus lisandub olümpiaettevalmistustoetustele, mida sportlased saavad vastavalt seni saavutatud tulemustele. A-taseme sportlaste palgafond on 2500 ja ettevalmistustoetus 2200 eurot. B-taseme sportlase igakuine palgafond moodustab 1600 ja ettevalmistustoetus 1400 eurot, C-taseme ettevalmistustoetus on 1000 eurot. Toetust saavad ka olümpiaettevalmistusprogrammi kuuluvate sportlaste treenerid. 

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Märksõnad
Tagasi üles