Otepää vallavanem lahkus erakonnast

Foto on tehtud 2018. aastal, kui sotsiaaldemokraadid kogunesid taasiseseisvumispäeva eel Otepääle, et arutada, kuidas kujundada riigi ja omavalitsuste koostööd. Pildil esiplaanil Otepää vallavanem Kaido Tamberg, kes nüüd enam erakonna liige ei ole.

FOTO: Arvo Meeks

1998. aastast Sotsiaaldemokraatlikku erakonda kuulunud Otepää vallavanem Kaido Tamberg ei ole alates 18. jaanuarist enam erakonna liige.

Tänavu 14. jaanuaril pidas keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo kuriteos kahtlustatavatena kinni Otepää vallavanema Kaido Tambergi ja abivallavanema Kajar Lepiku ning veel kaks inimest. Politsei esitas kahtlustatavatele esialgsed kahtlustused omastamist käsitleva paragrahvi järgi. Ühele kahtlustatavale esitati kahtlustus ka usalduse kuritarvitamist käsitleva paragrahvi järgi.

«Tegu oli meie jaoks äärmiselt ebameeldiva uudisega,» ütles Sotsiaaldemokraatliku erakonna peasekretär Rannar Vassiljev 15. jaanuaril Lõuna-Eesti Postimehele. Vassiljev andis eelmisel nädalal teada, et kui erakond on Tambergiga kontakti saanud, siis pärast seda saab erakonna juhatus kujundada seisukoha ning otsustada edasised sammud.

Nüüd on selgunud, et Otepää vallavanem ei ole enam erakonna liige. «Kaido Tamberg lahkus Äriregistri kaudu 18. jaanuaril erakonnast,» ütles Vassiljev täna.

Tagasi üles