P, 2.04.2023

Soe ja sombune jaanuar jätkab üllatamist

BNS
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eestimaa talv ehk jaanuar on soe ja sombune. Foto on tehtud tänavu 8. jaanuaril.
Eestimaa talv ehk jaanuar on soe ja sombune. Foto on tehtud tänavu 8. jaanuaril. Foto: Urmas Luik / Pärnu Postimees

Esmaspäeva päevaks laieneb uus madalrõhkkond üle Läänemere ning toob laussadu, mille hoogudesse tekib vaid lühiajalisi pause – öösel sajab vihma ja lörtsi, hommikul ja päeval võib Tallinna-Tartu joonest ida pool ka lund sadada.

Ilmateenistuse teatel on ööl vastu esmaspäeva pilves ilm. Mitmel pool sajab vähest vihma, Kirde-Eestis lörtsi ja lund. Paiguti on udu. Puhub lääne- ja edelatuul 3-9 m/s, põhjarannikul pöördub tuul idakaarde ja tugevneb puhanguti 12 m/s. Sooja on 1-4, Kirde-Eestis on õhutemperatuur 0 kuni -2 kraadi.

Esmaspäeva päeval on pilves ilm ja mitmel pool sajab vihma, Kirde-Eestis ka lörtsi ja lund. Paiguti võib olla udu. Puhub lõunakaaretuul 3-9 m/s. Sooja on 2-5, Kirde-Eestis 0-2 kraadi.

Madalrõhkkondade paraad toob jaanuari viimasteks päevadeks sügisilma: sajab lörtsi või vihma ning päikesepaistel pole erilist lootust löögile pääseda.

Ilmateenistuse teatel on ööl vastu teisipäeva pilves ilm. Sajab lörtsi ja vihma. Paiguti tekib udu ja on jäiteoht. Puhub lõunakaare tuul 3-9, Lääne-Eesti saartel puhanguti 13 m/s. Õhutemperatuur on 0..+3°C. Teisipäeva päeval on samuti pilves ilm. Mitmel pool sajab lörtsi ja vihma. Puhub lõuna- ja kagutuul 4-10, rannikul puhanguti 13 m/s. Sooja on 1-4 kraadi.

Kolmapäeva öösel on pilves ilm. Mitmel pool sajab vihma ja lörtsi. Puhub kagutuul 4-10, rannikul puhanguti kuni 14 m/s. Õhutemperatuur on -1 kuni +3 kraadi. Kolmapäeva päeval on taas pilves ilm. Mitmel pool sajab vihma ja lörtsi. Puhub kagu- ja lõunatuul 4-10 m/s. Sooja on 1-4 kraadi.

Neljapäeva öösel on pilves selgimistega ilm. Paljudes kohtades sajab vihma, sekka lörtsi. Puhub lõunakaaretuul 3-8 m/s. Õhutemperatuur on 0 kuni +3 kraadi. Neljapäeva päeval on pilves selgimistega ilm ja kohati sajab vihma. Puhub lõunakaaretuul 3-8 m/s. Sooja on 1-4 kraadi.

Reede kujuneb kargemaks ja rahulikumaks, juhul kui kõrgrõhuhari Eestit terve ööpäeva katab – siis on ka sajuvõimalus väiksem. Kui aga järjekordne läänest lähenev madalrõhkkond aktiivsemaks kujuneb, on päevaks jälle lõuna- ja edelatuule tugevnemist ning saabuva sooja õhumassi eel sadu oodata, mis lumest-lörtsist taas vihmaks pöörab ning õhutemperatuuri plusspoolele tõstab.

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Märksõnad
Tagasi üles