Militaarpargi tankimurele koidab lahendus

Tiit Loim
, reporter
Copy
Valga militaarteemapargi juht major Meelis Kivi näitab üht ekspositsiooni uhkust: uuele elule aidatud tanki T-34. Muuseumide infosüsteemiga liitumine peaks eemaldama riski, et tank seaduse tõttu kuhugi mujale viiakse.
Valga militaarteemapargi juht major Meelis Kivi näitab üht ekspositsiooni uhkust: uuele elule aidatud tanki T-34. Muuseumide infosüsteemiga liitumine peaks eemaldama riski, et tank seaduse tõttu kuhugi mujale viiakse. Foto: Arvo Meeks

Valga militaarteemapargi juht Meelis Kivi oli hiljuti mures, et arutusel olevad eeskirjad võivad viia nende suure vaevaga töökorda saadud tanki sõidukõlbmatuks tegemiseni ja laserrelvadest loobumiseni. Nüüd terendab aga lootus, et relvad jäävad asutusele alles, kuna teemapark plaanib liituda muuseumide infosüsteemiga (MuIS).

Kivi tegid murelikuks signaalid seoses relvaseaduse muudatustega. Valga militaarteemapargile kuulub muu hulgas 1944. aastast pärinev Nõukogude tank T-34-85, mille said 2017. aastal pärast pikka tööd sõidukorda pargi vabatahtlikud. Riigile on aga oluline tagada tanki ohutus.

Ühelt nõupidamiselt jäi Kivile kõrva, et kaalumisel oli lausa tanki mootori betoneerimine. Teine mure puudutas nende laserrelvi, mis on ümber ehitatud päris relvadest. «Relva raam muutus Eestis 1. jaanuarist relva oluliseks osaks. Relvi ja relva olulisi osi hoidlast välja ei viida,» selgitas Kivi.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles