K, 7.12.2022

Põlvamaa inspektorid päästsid võrkudest 67 koha

Lõuna-Eesti Postimees
Põlvamaa inspektorid päästsid võrkudest 67 koha
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Lämmijärv. Foto on illustratiivne.
Lämmijärv. Foto on illustratiivne. Foto: arhiiv

Keskkonnainspektsioon on tänavu esimeste nädalatega tuvastanud Peipsi järvel mitukümmend ebaseaduslikult püügile seatud püügivahendit, sealhulgas puudulikult tähistatud või üldse ilma märgistuseta võrgujadasid ning liigselt püügile pandud nakkevõrke.

Inspektsiooni kalakaitseosakonna peainspektori Ivo Kase sõnul on probleemid ikka samad ja kalurite seaduskuulekus ei ole paranenud, ehkki reeglid on kehtestatud nende endi huvides. «Püügiks kehtestatud reeglid on vajalikud, et tagada aus konkurents. Liigsed püügivahendid, ebatäpsed püügiandmed ning ka puudulik tähistus tõstavad oluliselt püügikoormust ning selle tulemusel jääb püügihooaeg lühemaks, mida keegi ei soovi.»

Näiteks tuvastasid Põlvamaa büroo inspektorid 10. jaanuaril Lämmijärves tähistuse ja märgistuseta üheksast võrgust koosneva võrgujada. Omanikku ei olnud võimalik tuvastada ning püügivahendid eemaldati püügilt. Võrkudes olnud 67 koha olid eluvõimelised ja lasti veekogusse tagasi. Püügilt eemaldatud avaveevõrgud ja võrkudest leitud kolm surnud koha hoiustati Põlvamaa büroos.

20. jaanuaril leidis aga aset juhtum, kus Lämmijärvelt saabunud kalurid lahkusid kontrolli käigus sadamast ning jätsid kala sadamasse maha. Lahkumise põhjuseks öeldi, et tööpäev sai läbi. Pärast tunni möödumist said inspektorid lõpuks ühendust ettevõte esindajaga, kes tuli kaladele järele. Ettevõte toimetas sadamasse jäetud kalad enda hoiuruumi ja inspektorid said sadamast lahkuda. Kalapüügiga seonduvaid rikkumisi ei tuvastatud, aga kalade sadamasse järelevalveta jätmine ei ole korrektne. Saak tuleb võimalikult kiiresti lossida ja toimetada vastavasse hoiuruumi.

Märksõnad
Tagasi üles