Valga võimuliit lagunes

Jaan Rapp
, tegevtoimetaja
Copy
Valga vallavanem Margus Lepik tunnistas, et tema kodupartei Reformierakond alustas läbirääkimisi uue koalitsiooni moodustamiseks Sotsiaaldemokraatliku Erakonna ja erakonna Isamaa saadikutega.
Valga vallavanem Margus Lepik tunnistas, et tema kodupartei Reformierakond alustas läbirääkimisi uue koalitsiooni moodustamiseks Sotsiaaldemokraatliku Erakonna ja erakonna Isamaa saadikutega. Foto: Tiit Loim/Lõuna-Eesti Postimees

2017. aasta kohaliku omavalitsuse valimistest Valga vallas võimul olnud Reformierakonna ja Keskerakonna koalitsioon otsustas senise koostöö lõpetada.

Koalitsiooni lagunemise põhjustas vajadus vaadata kahe aasta möödumisel haldusreformist üle valla juhtimisstruktuur ning uuendada juhtimismudelit, milles senised võimuerakonnad ei leidnud mõlemale poolele sobivat lahendust, võib lugeda valla kommunikatsioonijuhi Põim Kama saadetud pressiteatest.

Reformierakond alustas läbirääkimisi uue koalitsiooni moodustamiseks Sotsiaaldemokraatliku Erakonna ja erakonna Isamaa saadikutega. «Peame täna arutelusid, et kõigis valla juhtimisega seotud asjaoludes üksmeelele jõuda. Moodustatava koalitsiooni ees seisab mitu väljakutset, kuid usun, et suudame need uute partnerite toel ületada,» selgitas reformierakondlasest Valga vallavanem Margus Lepik.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna Valga osakonna esimees Meeli Tuubel kinnitas, et Reformierakond tegi sotsiaaldemokraatide fraktsioonile ettepaneku ühtsetel alustel koalitsiooniläbirääkimisi alustada.

«Valga valla probleemkohad on viimastel aegadel on järjest enam tähelepanu pälvinud. Kui kritiseerida, tuleb olla valmis võtta ka vastutus ja teha paremini,» tõdes ta.

Volikogu liige, Isamaasse kuuluv Monika Rogenbaum sõnas, et senise opositsiooni tugev töö on andnud vallavalitsusele teadmise parandamist vajavatest valdkondadest.

«Vald vajab vähem poliitikat, rohkem sisulisi otsuseid, erinevate osapoolte ja asjatundjate kaasamist. Seejuures on ka opositsioon asjatundja.  Vallavalitsusel tuleb tagada korrektne asjaajamine kodanikega ja tänapäevane kvaliteet oma ülesannete täitmisel,» arvas Rogenbaum.

«Tänan Keskerakonda koos töötatud kahe aasta eest, mil viisime läbi valdade ühinemise ja uue suurvalla käivitamise. Tänasest tuleb rõhk asetada valla edukale arengule ja kestlikkusele,» lisas vallavanem Margus Lepik.

Uue võimuliidu soov on parandada koostöös valla valitsemisviisi, rakendada enam avatud valitsemist ja arendada elu nii linnas kui maapiirkondades. Moodustatava võimuliidu täpne koosseis ja juhtimine peaks selguma lähinädalatel.

Valga vallavolikogus on 27 liiget. 2017. aasta kohaliku omavalitsuse valimiste järel moodustasid koalitsiooni volikogus 12 kohta saanud Keskerakond ja 7 kohaga Reformierakond. Opositsiooni jäid kuue kohaga sotsiaaldemokraadid ning ühe koha saanud Isamaa ja EKRE.

Vallavalitsus kinnitati valimiste järel ametisse seitsmeliikmelisena. Peale vallavanema kuulub vallavalitsusse neli abivallavanemat ja kaks vallavalitsuse liiget.

Abivallavanemateks said Reformierakonnast endine Valga linna aselinnapea Enno Kase (poolt 25 volikogu liiget, erapooletu 1), endine Õru vallavolikogu esimees Kalmer Sarv (poolt 26 liiget) ning Keskerakonnast ettevõtja Jüri Konrad (poolt 23, erapooletuid 3) ja Viktor Mägi (poolt 22, erapooletuid 4). Kõik nad on siiani ametis.

Vallavalitsuse liikmeteks kinnitati  Mati Kikkas ja linnavalitsuse ametnik Arno Uprus. Mõlemad kuuluvad Keskerakonda.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles