E, 29.05.2023

Valga võimuliidu lõhkus Keskerakonna soov vallavanema koht endale saada

Tiit Loim
, reporter
Facebook Twitter
Comments
Valga reformierakondlasest vallavanem Margus Lepik lausus, et Reformierakonnale polnud vastuvõetav Keskerakonna plaan vallavanema koht endale võtta ja koalitsioonipartnerile volikogu esimehe ametikoht jätta. «Sellise vahetusega ja sellisel kujul valitsuse remondiga Reformierakond nõus ei olnud.»
Valga reformierakondlasest vallavanem Margus Lepik lausus, et Reformierakonnale polnud vastuvõetav Keskerakonna plaan vallavanema koht endale võtta ja koalitsioonipartnerile volikogu esimehe ametikoht jätta. «Sellise vahetusega ja sellisel kujul valitsuse remondiga Reformierakond nõus ei olnud.» Foto: Arvo Meeks / LEPM

Valga vallavalitsus saatis täna välja teate, et võimul oleva Keskerakonna ja Reformierakonna koalitsiooni koostöö lõppes. Asjaosaliste sõnul viis selleni Keskerakonna tahe vallavanema koht Reformierakonnalt endale saada. Reformierakond asus läbi rääkima sotside ja Isamaaga.

Teates seisis, et koalitsiooni lagunemise põhjustas vajadus vaadata kahe aasta möödumisel haldusreformist üle valla juhtimisstruktuur ning uuendada juhtimismudelit, milles senised võimuerakonnad ei leidnud mõlemale poolele sobivat lahendust. Reformierakond alustas läbirääkimisi uue koalitsiooni moodustamiseks Sotsiaaldemokraatliku Erakonna ja Isamaa saadikutega. Keskerakonnal on 27-liikmelises volikogus 12, Reformierakonnal seitse, Sotsiaaldemokraatlikul Erakonnal kuus ning Isamaal ja EKRE-l üks koht. Reformierakonna, sotsiaaldemokraatide ja Isamaa koalitsioon annaks seega napi enamuse 14 kohaga.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles