K, 5.10.2022

Parim õpilasesindus tegutseb Võru gümnaasiumis

Lõuna-Eesti Postimees
Parim õpilasesindus tegutseb Võru gümnaasiumis
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Võru Gümnaasiumi õpilasesindus MÕIS (Mõistlike Õpilaste Iseseisev Selts).
Võru Gümnaasiumi õpilasesindus MÕIS (Mõistlike Õpilaste Iseseisev Selts). Foto: Võru gümnaasium

Eesti noorsootöö keskuse ja haridus- ja teadusministeeriumi koostöös toimus 29. jaanuaril noortevaldkonna tunnustussündmus «Noorte Heaks Tänu», kus kuulutati välja silmapaistvad tegijad ja anti üle preemiad. Võru gümnaasiumi õpilasesindus Mõis kuulutati aasta õpilasesinduseks 2019, jagas rõõmusõnumit koolijuht Karmo Kurvits.

Võru gümnaasiumi õpilasesindus MÕIS (Mõistlike Õpilaste Iseseisev Selts) on õpilaste esindusorgan, kuhu kuuluvad kõikide klasside õpilased, keda huvitab koolielu põnevamaks muutmine. Õpilasesindust juhib Mõisnik, kes valitud koolipere hääletuse tulemusena.

MÕIS teeb koostööd Kagu-Eesti riigigümnaasiumitega ning ühiselt korraldatakse mitmeid sündmusi ja projekte. Lisaks tavapärasele sündmuste korraldamisele ja koolielu edendamisele panustab MÕIS kooli olulisemate dokumentide väljatöötamisse. MÕISa suurepärase töö tulemusena tunneb 96% õpilastest, et nad saavad koolielu kujundamisel kaasa rääkida ja 92% on rahul kooli huvitegevusega.

2019. aastal on MÕISa koosseis välja paistnud erakordse aktiivsusega nii üritusi korraldades kui aidates koolielu edendada. Lisaks tehti video «Haridus ja haritus, mis põhineb A. H. Tammsaare teosel «Tõde ja õigus» ja mis saavutas konkursil «Aasta kool 2019» teise koha ning valiti koolis aasta teo tiitli võitjaks.

Aasta noortelaagri kategoorias pälvis aga tunnustuse Põlvamaak korraldtaud Taevaskoja noortelaager.

Märksõnad
Tagasi üles