Valga-Valka jäi Läti klubile alla

Rain Raadik.
Rain Raadik. Foto: basket.ee

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas pidi BC Valga-Valka / Maks & Moorits võõrsil tunnistama Läti Ülikooli paremust, kirjutas portaal basket.ee.

Valga-Valka tiima pääses küll 11 : 2 juhtima ja kuigi võõrustajad tulid korra kolme punkti kaugusele, võitsid külalised avaveerandi 17 : 13. Seitse ja pool minutit hoidis Valga-Valka eduseisu, misjärel Läti Ülikool viigistas 30 : 30 peale. Poolajaks pääsesid vastased aga 36 : 30 juhtima.

Kolmandat veerandit alustas Läti Ülikool 12 : 2 spurdiga. Rodrigo Bumeistersi kaks kaugviset aitasid peagi seisu 55 : 55 peale viigistada. Mängu viimase neljandiku keskpaigas juhtis Läti Ülikool 67 : 61, aga Bumeistersi kaugviske, Emils Kruminši vabavisete ja Julii Kalinini lähiviske toel pääses Valga-Valka neli minutit enne lõppu punktiga ette. Edasi tegi kodumeeskond aga 12 : 2 spurdi, Valga-Valkal vajalikel hetkedel visked ei tabanud ja Läti Ülikool sai võidu.

Emils Kruminš oli Valga-Valka resultatiivseim 20 punktiga. Rodrigo Bumeisters lisas piirilinna kontole 14 punkti. Rain Raadik viskas aga 12 ning Vladimir Bulatovic 10 silma.