Kirt ja Uibo pälvisid aastapreemia

Magnus Kirt meeste odaviske auhinnatseremoonial Dohas. Seal võidetud medal oli preemia määramise puhul üks olulisemaid põhjuseid.

FOTO: Tairo Lutter

Täna avalikustas kultuuriministeerium tänavuste kultuuri ja spordi elutööpreemiate ning aastapreemiate saajad.

Spordi aastapreemiaid anti välja kuus. Teiste seas pälvib preemia maailmameistrivõistlustel odaviskes hõbemedali võitnud ning Teematliiga üldvõidu pälvinud Magnus Kirt, kes on pärit Tõrvast. Aastapreemia pälvib ka Põlvas sirgunud Maicel Uibo MM-il hõbeda võitmise eest kümnevõistluses.

Preemia saab ka Kelly Sildaru: täiskasvanute MM-il vigursuusatamises kuldmedali, kahekordse juunioride kuldmedali ning X-Mängude kuld-, hõbe- ning pronksmedali võitmise eest.

Samuti saab spordi aastapreemia Andrei Ojamets Eesti naiste võrkpallikoondise viimise eest Euroopa meistrivõistlustele ning Tartu Bigbank võrkpallimeeskonna Credit 24 Meistriliiga võidu eest. Merike Kull pälvib aga preemia liikumisharrastuse edendamise eest Tartu Ülikooli liikumislabori juhatajana ning seoses liikuma kutsuva kooli algatusega. See  valiti parimaks hariduse kaudu sporti ja liikumist edendavaks programmiks Euroopas.

Eesti veemotospordi koondis saab aga preemia kõrgete saavutuste eest 2019. aastal.

Ühe aastapreemia suurus on 9600 eurot, meeskonna puhul läheb preemiasumma jagamisele.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles