Sisukord
Lõuna-Eesti Postimees
Postimees

Hundid kipuvad külavahele

3 min lugemist
  • Huntide arvukus kasvab.
  • Lumeta talv ei soodusta huntide küttimist.
  • Eelmisel nädalal oli 82 hundijahi loast ära realiseeritud 28.
Aare Veetsmann on oma jahimehekarjääri jooksul küttinud üle kümne hundi. Üks nendest seisab tema ees tänapäevalgi – küll topisena. FOTO: Siim Saavik

Põlvamaa kogenud jahimees Aare Veetsmann räägib, et huntide arvukus on viimasel ajal tublisti tõusnud ja neid peaks rohkem küttima. Samas nendib ta, et lumeta talv on metsloomade küttimist raskendanud. See on loonud olukorra, kus Veetsmanni elukohas Rasina külas võib võsavillemeid tihti märgata isegi elumajade läheduses.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Millal viimati hunti nägite?

Nüüd viimasel sügisel, kui inimene helistas mulle hommikul, et tule vaatama: hunt magas keset põldu ja ajas ennast püsti. Sada meetrit tema majast. Ma ei uskunud eriti ja läksin siis vaatama. Sõitsin kohale ja nägin, et oligi hunt. Minu autot ta muidugi näha ei tahtnud ja läks minema. Sealsamas on inimesed mitu korda näinud, kuidas hundid põllu peal liiguvad. Millegipärast ei häbene inimest. Ei oskagi täpset põhjust välja öelda. Eks metsad lähevad hõredamaks, ega tal eriti palju valikut polegi. Sama käib ka teiste loomade kohta.

05.02.2020 10.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto