L, 3.12.2022

Hundid kipuvad külavahele

Siim Saavik
, reporter
Hundid kipuvad külavahele
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Aare Veetsmann on oma jahimehekarjääri jooksul küttinud üle kümne hundi. Üks nendest seisab tema ees tänapäevalgi – küll topisena.
Aare Veetsmann on oma jahimehekarjääri jooksul küttinud üle kümne hundi. Üks nendest seisab tema ees tänapäevalgi – küll topisena. Foto: Siim Saavik

Põlvamaa kogenud jahimees Aare Veetsmann räägib, et huntide arvukus on viimasel ajal tublisti tõusnud ja neid peaks rohkem küttima. Samas nendib ta, et lumeta talv on metsloomade küttimist raskendanud. See on loonud olukorra, kus Veetsmanni elukohas Rasina külas võib võsavillemeid tihti märgata isegi elumajade läheduses.

Millal viimati hunti nägite?

Nüüd viimasel sügisel, kui inimene helistas mulle hommikul, et tule vaatama: hunt magas keset põldu ja ajas ennast püsti. Sada meetrit tema majast. Ma ei uskunud eriti ja läksin siis vaatama. Sõitsin kohale ja nägin, et oligi hunt. Minu autot ta muidugi näha ei tahtnud ja läks minema. Sealsamas on inimesed mitu korda näinud, kuidas hundid põllu peal liiguvad. Millegipärast ei häbene inimest. Ei oskagi täpset põhjust välja öelda. Eks metsad lähevad hõredamaks, ega tal eriti palju valikut polegi. Sama käib ka teiste loomade kohta.

Märksõnad
Tagasi üles