Argo Aadli seilab Võrru teater R.A.A.A.M lavastusega „Kapten Mihkel“

“Kapten Mihkel” on soe ja inimlik lugu laevakaptenist, keda huumorimeel on saatnud ka kõige raskematel aegadel. Lavastuses on omavahel põimunud nii Juhan Smuuli ladus keel, Argo Aadli meisterlik mäng kui Damir Salimzianovi muhe huumor.

FOTO: Siim Vahur

26. veebruaril etendub Võru kultuurimajas Kannel lavastaja Damir Salimzianovi näidend „Kapten Mihkel“.

Lavastaja Damir Salimzianovi näidend “Kapten Mihkel” põhineb Juhan Smuuli erinevatel tekstidel. Üks Smuuli teostes kõnelev elav jutustaja on Mihkel, kellelt on sündinud neli monoloogi. Mihkel on üks kirjaniku paljukõneldud ristiisadest, vana mees, endine meremees ja kapten. Need lood on ühtaegu naljakad ja nukrad, humoristlikud ja lüürilised. Ehkki Mihklit ennast võiks suisa tõsiseks ja asjalikuks nimetada, on tema keelepruuk rikas, muige ja naeru poole kiskuvalt kujundlik.

Teater R.A.A.A.M-is on Damir varasemalt lavastanud publikumenukiks olnud “Praegu pole aeg armastamiseks” ja “Pikse pill”. Esimene neist nomineeriti 2018. aasta Eesti teatriauhindadele parima lavastuse, parima meesosatäitja ja parima naispeaosatäitja kategoorias, Harriet Toompere sai parima naiskõrvalosatäitja laureaadiks. Oma töödes lähtub lavastaja üldinimlikest teemadest, mille avamiseks pöördub ta sageli antiikmütoloogia või teiste oluliste alustekstide juurde. Seejuures on Damiri lavastuste juures oluliseks väärtuseks huumor, mistõttu ei pelga lavastaja komöödiažanri.

“Kapten Mihkel” on soe ja inimlik lugu laevakaptenist, keda huumorimeel on saatnud ka kõige raskematel aegadel. Lavastuses on omavahel põimunud nii Juhan Smuuli ladus keel, Argo Aadli meisterlik mäng kui Damir Salimzianovi muhe huumor. “Kapten Mihkel” etendub Võru Kultuurimajas Kannel 26. veebruaril.

Tagasi üles