Haridusmessil kohtuvad koolid ja tööandjad

2018. aasta messil sai tutvuda ka tollitöötaja ametiga.

FOTO: Margus Ansu

Homme leiab Tartu messikeskuses 28. korda aset Eesti pikima traditsiooniga haridus- ja karjäärimess Intellektika. Mess tutvustab edasiõppimis- ja karjäärivõimalusi nii koolinoortele kui täiskasvanutele.

Intellektika projektijuhi Teno Kikkuli hinnangul täiendab messi külastamine kooliprogrammi. «Saab uusi teadmisi, kontakte ja inspiratsiooni edasiseks haridus- ja tööeluks. Külastajatel tasuks kindlasti eelnevalt tutvuda eksponentide pakutavate tegevustega, et päev maksimaalselt ära kasutada.»

Messi projektiassistent Veiki Ojaperv meenutas mõne aasta tagust aega, mil ta pidi ise pärast gümnaasiumi lõpetamist karjääri asjus otsuseid langetama. «Valikuid oli kohati isegi liiga palju. Minna välismaale, kutse- või kõrgkooli, siseneda tööturule või läbida kaitseväeteenistus. Õnneks külastasin Intellektikat, mille alusel otsustasin Tartu Ülikooli kasuks. Kõige tähtsamaks sai otsene kontakt inimestega, kes seletasid lahti õppekava, õppeprotsessi ja ka muud küsimused.»

Intellektika vastu on tema sõnul sel aastal märkimisväärselt suur huvi just Lõuna-Eesti koolidel ja õpilastel. Võrumaa kutsehariduskeskuse õppeinfo spetsialisti Kaiu Zernandi sõnul on see mess asukoha ja erilisuse poolest alati hinnatud paik kooli tutvustamiseks. Lisaks eksponentidele on Lõuna-Eestist messi külastama registreeritud juba üle 300 õpilase.

Esindatud on suurimad Eesti kõrg- ning kutsekoolid, oma programmi esitlevad töö- ja praktikapakkujad. Lisaks vältab kogu päeva lavaprogramm, kus juttu tuleb nii ärevusest, turvalisest elukeskkonnast kui ka päevakajalistest keskkonnateemadest. Peale selle saab teoks luulekonkursi Luuleprõmm vabariiklik finaal. 

Tagasi üles