P, 1.10.2023

Võrus esietendub lastelavastus «Kunksmoor ja kapten Trumm»

LEPM
Facebook
Comments
18. veebruaril esietendub Võru kultuurimaja Kannel väikeses saalis MTÜ Müüdud Naer värske lastelavastus «Kunksmoor ja kapten Trumm».
18. veebruaril esietendub Võru kultuurimaja Kannel väikeses saalis MTÜ Müüdud Naer värske lastelavastus «Kunksmoor ja kapten Trumm». Foto: Arvo Meeks / LEPM

Teisipäeval, 18. veebruaril esietendub Võru kultuurimaja Kannel väikeses saalis MTÜ Müüdud Naer värske sõprusest ja keskkonna hoidmisest jutustav lastelavastus «Kunksmoor ja kapten Trumm», lavastajaks Tarmo Tagamets.  

Igapäevaste teemadega muinasjutuline Aino Perviku lugu räägib üksikul saarel elavast kiitsakast lorilaule armastavast Kunksmoorist ja tema ümarast kaaslasest kapten Trummist. Nad saavad sõbralikult ja rahumeelselt läbi päevani, mil nad hakkavad mängima täringumängu „Reisi ümber maailma“. Kunksmoor ei suuda taluda, et kapten teda võidab ning ta võtab appi nõiatembud. Selle peale solvub muidu alati leplik Trumm ja tüli ongi majas. Lapselikust solvumisest alguse saav sündmusteahel toob kaasa muret ja sekeldusi. Häda peab enne ikka suureks minema, et leppimine ja sõbrasuhted taas üksteist leiaks. See on lugu sõprusest, armastusest ja looduse olulisusest ning keskkonna hoidmisest.

„Mind kõnetab selle loo juures inimlik tähelepanemise ja looduses oleva tarkvara avastamine ning hoidmine. See on ju ajatu lugu pärimusest ja sõbralikest krutskitest. See on tänapäevane lugu igihaljast armastusest, mida me kõik vajame ja mida me kõik kohustume hoidma,“ ütleb lavastaja Tarmo Tagamets.

Kunksmoorina astub publiku ette MTÜ Müüdud Naer raudvarana tuntud Maive Käos, kes leiab oma tegelasest nii mõndagi tuttavat. „Kunksmoor on täisväärtuslik naine. Tal on kange iseloom, ta nipitab, ta hoolitseb. Aegajalt ka manipuleerib ning püüab oma tahtmist saada, kuid lõpuks tahab ta siiski vaid head. Eks selline olen ka mina,“ räägib Maive.

Kapten Trummi kehastab Maive kauaaegne lavapartner Agu Trolla ning koos nendega on muusikuna laval ka Meelika Hainsoo. Teatrikunstnikuna teeb oma esimese katsetuse Võru Kunstikooli direktor Liia Leppik ning valguskujunduse sätib paika Andres Jukk. Kõik trupi liikmed on Lõuna-Eesti taustaga teatritegijad.

Etendused toimuvad 18. ja 19. veebruaril ning 13., 14. ja 15. aprillil kokku kümnel korral Võrus Kandle väikeses saalis.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles