Rakvere toob Moostesse Itaalia hõngu

Laval möllavad kired.

FOTO: Peeter Rästas/Rakvere Teater

Ehkki talv on käes, sobivad suve meenutuseks kirglikud Vahemere-seiklused suurepäraselt. Just sellise loo tõi eelmisel kevadel Rakvere Teatris publiku ette Giorgio Bongiovanni, kes lavastas oma rahvuskaaslase Aldo De Benedetti romantilise komöödia «Kaks tosinat tulipunast roosi».

Tegu on klassikalise armastuslooga, kus omal kohal nii ilusad suured tunded kui ka koomilised juhtumised.

Lugu räägib Marinast ja Albertost, kes on aastaid abielus olnud. Ühel päeval saabub nende ukse taha salapärane kimp tulipunaseid roose. Algab müsteerium, millesse on lisaks neile segatud veel mitu inimest. See on armastuslugu, mille lõpp on üllatus ka kõigile asjaosalistele endile.

Näidendist rääkides toob Bongiovanni välja loo universaalsuse. «Kuigi tekst on kirjutatud 30ndatel ning tegevus toimub Roomas, sobitub see oma sisult igasse aega. Äratundmist nii heas kui halvas võivad leida kõik olenemata rahvusest. Perekond ja abielusuhted on mõistetavad üle maailma.» Lavastaja sõnul näitab lugu, kuidas vahel võidakse reaalse inimese asemel armuda hoopis ideaalidesse või iseenda unistusse ideaalsest armastusest.

Romantilises komöödias mängivad Silja Miks, Liisa Aibel, Margus Grosnõi ja Eduard Salmistu. Lavastust saab Mooste mõisa folgikojas näha reedel, 28. veebruaril. 

Tagasi üles