Võru džässiklubi alustab sel reedel oma kuuenda hooajaga

Võru džässiklubi kontserdid peetakse Stedingu maja kohvikus.

FOTO: Võru džässiklubi

Veidi vähem kui viie aasta jooksul üle poolesaja jazzkontserdi korraldanud Võru džässiklubi alustab 14. veebruaril oma kuuenda hooajaga.

„Sel hooajal proovime tuua kohaliku džässipublikuni paar välismaa koosseisu. Erinevad välismaa bändid on juba paar aastat meie klubi vastu suurt huvi tundnud, kuid nüüd proovime päriselt ka mõned neist meile esinema tuua,“ rääkis selle hooaja ambitsioonidest projektijuht Kristel Onno.

„Kindlasti ei puudu meie programmist ka kohalikul maastikul vägagi tuntud artistid. Näiteks juba aprillis astuvad meil üles intiimses duo esituses Eesti muusikaauhindadel võidutsenud Anna Kaneelina (Anna Pärnoja) ja veebruaris oma neljanda albumi avaldanud Erki Pärnoja.“

Klubi avakontserdil astub üles Elina Hokkanen Band. Elina Hokkanen on Eesti laulja, kelle looming hõljub pop-jazzi piiridel just nagu ta isegi. Elinal on tugev klapp popmuusikaga juba lapseeast alates, aga õpingud on temas süvendanud armastust ka jazzmuusika vastu. Kahe žanri kombinatsioon ja lisaks laulude eluline sisu paneb muusikat kuulatama ka kõige kaugema muusikasõbra. Laval on Elina Hokkanen (vokaal), Artis Boriss (klahvpillid), Ilmārs Priede (bass) ja Kristjan Mängel (löökpillid). Kontsert algab kell 20 ning toimub Stedingu kohvikus.

Võru džässiklubi on MTÜ Võru Loomeseltsi poolt korraldatav džässmuusika üritustesari, mis on alates 2015. aasta aprillist nii iseseisvalt kui ka koostöös Eesti Jazzliiduga Võru publiku ette toonud mitmekümneid  erinevaid professionaalseid dzässkollektiive nii kodumaalt kui kaugemalt. Klubi kontserdid toimuvad üks kord kuus ja hooaeg kestab veebruarist detsembrini. Esimesed kolm hooaega toimusid kohvikus Spring Cafe, kuid alates neljandast hooajast asub klubi kultuuri- ja kunstiinimeste poolt hinnatud Stedingu kohvikus.

Tagasi üles