Räpina uisupaarid jäävad külmakraadide ootele

Räpina ühisgümnaasiumi direktor ja kehalise kasvatuse õpetajad väljendasid siirast rõõmu laste ja noorte sportimisvõimaluste parenemise üle. Uued uisupaarid on juba olemasolevale uisupargile suureks toeks. Kui vaid talve oleks-tuleks!

FOTO: polvamaa.ee

Eesti Olümpiakomitee projekti „EOK tuleb kooli" raames jõuab kõikidesse maakondadesse nelja aasta jooksul 680 laste uisupaari. 2019. aasta eraldusega said uisud Põlvamaa, Saaremaa, Pärnumaa, Järvamaa ja Läänemaa, vahendab Põlva Maakonna Spordiliidu infot portaal Põlvamaa.ee.

EOK liikumisharrastuse juht Peeter Lusmägi sõnul on projekti eesmärk aidata kaasa laste liikumisharrastusele ning pakkuda võimalusi erinevate aladega tegelemiseks. "2017. aastal lõpetasime eduka projekti, mille raames said kõik maakonnad täiskomplektid laste suusavarustust. Positiivne tagasiside julgustas EOK toetajate toel viima ellu uut spordivarustuse kinkimise programmi. Meie talvede heitlikke ilmasid arvestades ei ole paljude perekondade jaoks talispordivarustuse soetamine ilmselt esimene valik ning see on ka üsna kulukas. Seetõttu jätkati projekti uiskudega ning iga maakonna spordiliit valis välja nende maakonnas spordibaasi või kooli, kus uiske saab laenutada," ütles Lusmägi.  

Projekt „EOK tuleb kooli" sai alguse 2010. aastal eesmärgiga edendada liikumisharrastust koolides. Projekti esimestel aastatel toetas EOK üldhariduskoole sportmängude inventariga – 15 maakonna koolideni jõudis 873 jalgpalli, 1487 korvpalli, 135 saalihoki komplekti, 131 käsipalli ja 1254 võrkpalli. Seejärel, vahemikus 2014-2017 kinkis EOK maakondadele 515 täiskomplekti laste suusavarustust: suusad, kepid, klambrid ja saapad suuruses 33-38. Järg jõudis uiskudeni. 

EOK kingib projekti raames aastas kokku 170 paari reguleeritava suurusega uisupaari. 2018. aastal jõudsid uisud Raplamaale, Valgamaale, Viljandimaale ja Võrumaale. Detsembris 2019 eraldati uisud Põlvamaal Räpina Ühisgümnaasiumile, Saaremaal Orisaare Gümnaasiumile ja Muhu Põhikoolile, Pärnumaal Pärnu linna uisuplatsile, Järvamaal Paide Spordikeskusele ja Läänemaal Palivere Põhikoolile. Aastail 2020 ja 2021 jõuavad uisud ka kõigisse teistesse maakondadesse.

Räpina ühisgümnaasiumi direktor ja kehalise kasvatuse õpetajad väljendasid siirast rõõmu laste ja noorte sportimisvõimaluste parenemise üle. Uued uisupaarid on juba olemasolevale uisupargile suureks toeks. Kui vaid talve oleks-tuleks! Lasti ka fantaasial lennata – olemasolevaid ilamstikuolusid arvestades, st kliimamuutuste tuules võiks ehk hoopis rattaid, rulluiske-suuski ootama-soetama hakata.

Tagasi üles
Back