N, 1.12.2022

Nädala teises pooles annab tugev tuul järele

BNS
Nädala teises pooles annab tugev tuul järele
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tuul.
Tuul. Foto: Mailiis Ollino / Pärnu Postimees

Eeloleva nädala teises pooles vaibub nädalavahetusel alanud tugev tuul ja teeb ruumi rahulikumale ilmale, mis – tõsi küll – ei pruugi kauem kesta kui reedeni.

Ilmateenistuse teatel on ööl vastu teisipäeva pilves selgimistega ilm. Kohati võib sadada vähest vihma või lörtsi. Puhub edelatuul 8-13, puhanguti 15-20 m/s. Saartel ja rannikul on tuule kiirus 13-18, puhanguti kuni 27 m/s. Sooja on 2-5 kraadi. Teisipäeva päeval on samuti pilves selgimistega ilm ja kohati sajab vihma. Puhub edelatuul 7-12, puhanguti 15-17. Saartel ja rannikul on tuule kiirus 10-15, puhanguti 22 m/s. Sooja on 4-7 kraadi.

Ööl vastu kolmapäeva on pilves selgimistega ilm. Kohati sajab vähest vihma ja lörtsi. Puhub edelatuul 7-12, puhanguti kuni 15, saartel ja rannikul 10-15, puhanguti 17-20 m/s. Hommikuks tuul veidi nõrgeneb. Sooja on 1-4 kraadi. Kolmapäeva päeval on peamiselt pilves ilm. Ajuti sajab vihma ja lörtsi. Puhub edelatuul 5-11, rannikul puhanguti kuni 15 m/s. Sooja on 2-5 kraadi.

Neljapäeva öösel on pilves selgimistega ilm. Mitmel pool sajab vihma ja lörtsi. Puhub edela- ja läänetuul. Saartel pöördub tuul hommikuks loodesse kiirusega 4-10 m/s. Õhutemperatuur on -1 kuni +3 kraadi. Neljapäeva öösel on samuti pilves selgimistega ilm. Kohati sajab vihma ja lörtsi. Puhub läänekaaretuul 4-10 m/s. Sooja on 1-4, õhtuks langeb õhutemperatuur 0 kuni -3 kraadini.

Reede öösel liigub üle Eesti võrdlemisi vaikse ilmaga kõrgrõhuhari. Taevas on selgem ja suuremat sadu ei tule. Õhutemperatuur on öösel 0 kuni -4, saartel ja läänerannikul kuni +3 kraadi. Juba hommikuks aga pilvisus tiheneb ning saartele jõuab lörtsi- ja vihmasadu, mis päevaks üle Eesti levib. Läänemerele laienev madalrõhkkonna serv tõstab lõuna- ja edelatuule tugevaks. Õhutemperatuur tõuseb 1-5 soojakraadini.

Märksõnad
Tagasi üles