iDeal kampaania

Valga vald kuulutas välja hanke kahe korterelamu rajamiseks

Aadressile E. Enno 28 Valgas kerkib uus elamu.

FOTO: Valga vallavalitsus

Valga vald kuulutas läinud nädalal välja hanke uue kortermaja rajamiseks E.Enno 28 kinnistule ning korterelamu rekonstrueerimiseks aadressil Uus tänav 14. Elamud valmivad SA Kredexi riiklike üürimajade programmi toel.

E. Enno tänavale rajatakse uus hoone. Kolmekorruselisse liftiga ning kogu ulatuses ratastooliga ligipääsetavas majas on 26 eri suurusega (1-,2- ja 3-toalised) korterit. Väiksemad korterid mõeldud eakatele, kolmetoalised korterid planeeritud lastega peredele

Uus tn 14 asuv hoone jääb väliselt selliseks nagu tänagi. Maja konstruktsioonid on heas seisus, kuid tänapäevastamist nõuab hoone sisemus. Majja tulevad kööginurgaga väikekorterid, eelprojekti järgi üheksa ühe- ja kaks kahetoalist. Esimene korruse korterid saavad olema ligipääsetavad ka ratastooli kasutajale.

Kaks uut üürimaja on mõeldud nii eakatele kui lastega peredele. Sealhulgas on kahe maja peale viis korterit mõeldud spetsiaalselt liikumisraskustega (ratastooli kasutajad) isikutele. Eluruumid on kavas sisustada sanitaartehnika ning köögimööbli ja -seadmetega. Mõlemasse üürimajja on kavandatud ruumid kohapeal sotsiaalteenuste korraldamiseks ja elanike ühistegevuseks. Vald loodab uutes majades eluaset pakkuda 70–80 inimesele.

Hanke tingimustega on võimalik tutvuda riigihangete registris.

Tagasi üles