P, 4.12.2022

Võru linna aasta teoks valiti uus keskväljak

LEPM
Võru linna aasta teoks valiti uus keskväljak
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Võru keskväljak
Võru keskväljak Foto: Arvo Meeks / LEPM

Võru linnavalitsuse poolt väljakuulutatud konkursil „Võro liina tego 2019" hääletati lõppenud aasta suurimaks teoks Võru linna keskväljaku valmimine ja avamine.  

Läinud aasta 8. juunil avati Võrus pidulikult uuenenud ajalooline keskväljak – multifunktsionaalne külastus- ja ajaveetmiskoht, mis on andnud linnale erakordse võimaluse erinevaid ja varasemast suuremaid üritusi korraldada. Asudes Võru vanalinna muinsuskaitsealal ning olles Võru linna ajalooline süda koos Katariina kiriku ja linna vanima hoone, praeguse Võru Gümnaasiumiga, lisab uudne esindusplats Võru linnale atraktiivsust, avab kauneid vaateid ning ilmestab linnapilti.

Juba praegu saab öelda, et ettevõtlus on selles piirkonnas muutunud aktiivsemaks ning elu on linnasüdamesse tagasi tulnud. Poole aastaga on siin toimunud terve hulk suurüritusi: linnapäevad, festivalid, kontserdid ja laadad. Erilist silmailu pakkus linna keskväljak jõulude ja aastavahetuse aegu, ka pälvis see rohkelt kiitust ja avalikku tunnustust. Võru linnakeskuse avalik ruum on Euroopa Liidu Euroopa regionaalarengu fondi toel saanud uue mõõtme. Võib üsna julgelt öelda, et Võru linna keskväljakust on saanud kogu maakonna esindusväljak.

Reedel, 21. veebruari õhtul Eesti Vabariigi 102. aastapäevale pühendatud vastuvõtul-kontsertaktusel tunnustavad Võru linnavolikogu esimees Ülo Tulik ja linnapea Anti Allas konkursi raames valitud silmapaistvamaid inimesi, asutusi ja organisatsioone.

Läinud aasta tegija on Võru linnavalitsuse haljastuse ja linnakujunduse spetsialist Anne Vahtla, aasta ettevõte AS Lõuna-Eesti Haigla, aasta ettevõtjad mootorsõidukijuhtide koolitamisega tegeleva Tugev Partner OÜ asutaja, sõiduõpetaja Raul Kell ning Kati Pilatese Stuudio (Versit OÜ) looja, omanik ja treener Kati Kornel, aasta mittetulundusühing kohalikke loovinimesi ühendav MTÜ Võru Loomeselts ning aasta toetaja Liiva-ATE-le õla alla pannud ettevõtja Roland Lust.

Aasta koostööpartner on turismivaldkonnas tegutsev Kadri Moppel, aasta tervishoiu- ja sotsiaaltöötaja Lõuna-Eesti haigla õendusabikeskuse juhataja Lilia Leppsaar, aasta heategija MTÜ Koos Laste Heaks juhatuse liige ja tegevjuht Toomas Palu, aasta kultuuriasutus Võrumaa Keskraamatukogu, aasta sporditegelane Võru spordielu edendaja ja taustajõud Külli Leola, aasta kultuuritegelane koorijuht ja muusikaõpetaja Signe Rõõmus, aasta noor Võru Gümnaasiumi abiturient Karl Jörgen Lööper ning aasta uus tulija aadressil Räpina mnt 18a asuv Tartu Salome Auto ASi auto- ja tehnikakeskus. Aasta eriauhinna pälvib Võrumaa Talupidajate Liit linna juubeliks valmistatud hiigelsõira eest.

Märksõnad
Tagasi üles