iDeal kampaania

Neljas Kagu-Eesti tantsupidu kutsub sauna

Kolmas Kagu-Eesti tantsupidu.

FOTO: Arved Breidaks / Lõuna-Eesti Postimees

30. mail 2021 toimub Põlvas, Intsikurmu laululaval järjekorras juba neljas Kagu-Eesti tantsupidu, mis sel korral kannab endas lugusid saunast. Saun on muistsete eestlaste püha paik - see on seotud elu alguse ja lõpuga ning hoiab endas põlvkondade viisi meeleolukaid lugusid vihtlemisest, õlle tarbimisest ning keha turgutamisest.

IV Kagu-Eesti tantsupeo pealavastaja Heleri Kängsepp on Põlvamaalt Räpinast pärit tantsuõpetaja ja koreograaf, kes praegu tegutseb aktiivselt rahvatantsuõpetajana Tartumaal. Heleri on eelnevatel pidudel olnud liigijuht ning sel korral usaldas peo algataja ja idee autor Andre Laine talle kogu peoprotsessi. Liigijuhtidena on abiks andekad tantsuõpetajad, kes on tegevad Põlva-, Võru-, Valga- ja Tartumaal. Liigijuhiks tulemise osas on oma nõusoleku juba andnud Andre Laine, Maido Saar, Mari Rüütli, Reelika Poroson, Marius Aave ja Maria Sikk. 

Kui varasemalt on suur osa peo tantsudest olnud uuslooming, siis sel korral pöörame pilgu ja tantsusammu ka mõne vanema tantsu poole. 

Kagu-Eesti tantsupidu sai alguse 2012. aastal, mil peo algataja, Põlvamaalt pärit tantsujuht Andre Laine soovis ühisele tantsuplatsile kokku tuua Kagu-Eesti maakondade rahvatantsurühmad. Andre sõnul tundis ta toona, et rahvatants hakkab Põlvamaalt vaikselt kaduma ning ta lootis, et suurem piirkondlik tantsupidu motiveerib kohalikke tantsuõpetajaid ja ka tantsijaid. Ettevõtmine osutus väga menukaks ning kõigil kolmel siiani toimunud peol on osalenud järjest rohkem huvilisi, viimasel ligikaudu 3000 tantsijat vanuses 6 - 80 eluaastat. Peo eripäraks on kindlasti selle repertuaar, sest siiani on kõik tantsud loodud spetsiaalselt selle peo tarbeks ning üldjuhul on kasutatud värsket ja pigem kaasaegset muusikat. Samuti kannavad kõik peol osalevad tantsijad Kagu-Eesti piirkonna rahvariideid. 

Täna, 19. veebruaril algas peo eelregistreerimine ning esimene tantsude õppeseminar toimub 19. aprillil Kanepi Seltsimajas.  

Peo proovid osalejatele algavad 29. mai 2021 hommikul. IV Kagu-Eesti tantsupeo ainuke etendus toimub 30. mail 2021 Põlva Intsikurmus.

Tagasi üles