Vabariigi sünnipäeva tähistatakse üle Põlva valla

Himmastes kannab Hurda selts ette näidendi „Jakob tuleb koju".

FOTO: Mati Määrits/Lõuna-Eesti Postimees

Eesti Vabariigi 102. aastapäeva tähistavad sündmused said Põlva vallas alguse juba täna.

Vastse-Kuuste kogukond tähistas sünnipäeva hommikul koolis alanud retkega olevikust minevikku. Valla kodulehekülje andmeil toimusid rahvusliku käsitöö õpitoad, digiretk ja rahvakommete õpituba. Meeste käsitööd juhendas Meelis Kihulane, naiste käsitööd Kersti Lillo ja Sandra Tikk ning laste käsitööd Alina Vals. Rahvakombeid õpetasid Janika Oras ja ansambel Hellero. Nii Kihulane kui Oras on Jakob Hurda rahvuskultuuri auhinna viimatised laureaadid.

Moostelased pühendasid tähtpäevale ümber järve kulgenud liikumisretke. Kultuurimaja väikeses saalis on üleval Einar Sirge loodusfotode näitus.

Laheda piirkonnas toimub 23. veebruaril Vana-Koiola külateel lipumatk, misjärel rahvamajas on kaetud pidulaud. Peomeeleolu loob ansambel Folkmelody.

Rasinal algab 24. veebruar traditsioonilise piduliku lipuheiskamisega päikesetõusul, millele järgneb kohvilaud tänukõnede ja kontserdiga.

Himmastes kogunetakse pidulikule pärastlõunale, tunnustatakse kogukonnas silma paistnud inimesi ja Hurda selts kannab ette näidendi „Jakob tuleb koju".

Ka Lootvinas tervitatakse vabariiki päikesetõusul, nauditakse hommikukohvi koos kiluvõileivaga vastremonditud külamaja köögis, misjärel matkatakse Tsõõrjärve äärt mööda ja kohtutakse selgeltnägija hobusega.

Põlvas toimub 24. veebruaril kell 11 pidulik mälestushetk Vabadussõjas langenute mälestussamba juures ning kell 13 toimub kultuuri- ja huvikeskuses vabariigi aastapäeva kontsert „Kingitus", kus astuvad üles Inga ja Toomas Lunge, Ott Kaasik, Kadri Lepasson ja ansambel Viik.

Tagasi üles