iDeal kampaania

Tõrva noortevolikogusse kandideerib kaks valimispunti

Tõrva valla noortevolikogu viies ehk praegune koosseis.

FOTO: Tõrva valla noortevolikogu

Kuigi kandideerimine Tõrva valla noortevolikogusse on alles poole peal, lõppes esmaspäeval valimispuntide registreerimine. 

„Valimiskomisjonil on hea meel, et ka sel korral on noortel huvi koos sõprade ja tuttavatega proovida üheskoos valla noorte esinduskogusse kandideerida,“ sõnas valimiskomisjoni esimees Romet Piller. Enda dokumendid esitasid tema sõnul kaks valimispunti, mis kandsid nime „Hingelt noored“ ja „Põdrala noored“.

Kuigi 17. veebruaril lõppes valimispuntide registreerimine, ei tähenda see veel kandideerimise lõppu. 3. märtsini on valimispuntidel võimalik täiendada kandidaatidega enda nimekirju ning ka üksikkandidaatidel on võimalus enda kandidatuur üles seada. Oodatud on kandideerima kõik 14-26-aastased Tõrva valla noored.

„Rõõm on tõdeda, et nii eriline noortevolikogu valimissüsteem nagu seda on meie noortevolikogul, pakub noortele huvi ka tänavu,“ ütles Tõrva valla noortevolikogu esimees Triin Jaansalu. „Võimalus kandideerida valimispuntidena või üksikkandidaadina annab noorele võimaluse saada täielik kandideerimiskogemus. Olen kindel, et uusi hindamatuid kogemusi saavad nii üksikkandidaadid kui ka valimispundis kandideerinud noored,“ lisas ta.

Tõrva valla noortevolikogu on valla noorte esindusorgan, mille eesmärk on noorte huvide kaitsmine ja nende kaasamine otsustusprotsessidesse. Noortevolikogu valimised toimuvad 17. märtsist 6. aprillini. Lisainfo noortevolikogu valimiste ja kandideerimisdokumentide kohta leiab Tõrva valla kodulehelt noorsootöö rubriigi alt.

Tagasi üles