Kirgi kütnud jõulupuu kõrvaldati

Valga keskväljaku jõulupuu eemaldati oma kohalt 18. veebruaril.

FOTO: Allain Karuse

«Huvitav, kas Valga keskväljaku jõulupuu vajab umbusaldust, koondamist või vähendatud vallavalitsus ei saa lihtsalt oma asjadega hakkama?» postitas Valga vallavolinik Allain Karuse hiljuti sotsiaalmeediasse küsimuse.

Ta lisas pildi jõulupuust, mis senini keskväljakul. «Minu mure oli, et ta oli tormiga viltu vajunud ja tundus ohtlik,» selgitas Karuse hiljem.

Kommentaariumis tekkis pikk arutelu. «Äkki juured alla kasvanud, saab detsembris jälle kasutada,» kommenteeris üks inimene.

Teine aga leidis, et kohale tuleks kutsuda Valga teemadega palju tegelev Katrin Lust.

Asevallavanem Enno Kase ütles, et puult eemaldati pärast 14. jaanuari ehted, nagu ka mullu. Edasi on kuusk tavaliselt veel mõnda aega linnale kaunistuseks olnud, aga enne vabariigi aastapäeva siiski maha võetud. Nii ka tänavu. Kuusk oli plaanis maha võtta eelmisel nädalal, kuid töö tuli tehniliste takistuste tõttu edasi lükata. «Et arvestada tuli ka tugeva tuulega, võeti puu maha kolmapäeva hommikul, kui tuul sobivasse suunda pöördus.»

«Sotsiaalmeedias on kuusk sattunud poliitilise maiguga tähelepanu alla, kuid samas on inimesed teatanud, et haljas kuusk on lagedale väljakule kaunistuseks ega sega kedagi. Kuuse maa-alune osa oli kahe meetri pikkuselt kaevus, tüvi oli tugevasti kinni kiilutud ja seega ei kujutanud kuusk endast ka mingit ohtu, see oli üle elanud mitmed tormised ajad. Kuuse mahavõtmine on tavapärane töö, mis eraldi korraldust vallajuhtidelt ega ka volikogu otsust ei vaja,» lisas Kase. 

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles