iDeal kampaania

Igor Gräzin asub tööle Saarte praostkonnas

Europarlamendi liikmena osales Igor Gräzin Valgas toimunud piiriüleste probleemide arutelul.

FOTO: Arvo Meeks/Lõuna-Eesti Postimees

Õigusteadlane ja endine poliitik Igor Gräzin lõpetas sel nädalal diakonieksamiga oma õpingud Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) Usutueaduste Instituudis ning asub tööle Saarte praostkonnas, kirjutab ERR-i uudisteportaal. 

Gräzin rääkis, et teda ei määratud konkreetselt ühegi koguduse juurde, vaid jäeti Saarte praostkonda. "Mulle on tehtud ettepanek vikaari kohale, mis tähendab seda, et oled seotud konkreetse praostkonnaga. Ja kuna vikaar on asetäitja, kui õpetajat ei ole, siis ta on seotud mitte ühe konkreetse kogukonnaga, vaid kogu praostkonnaga," selgitas ta.

Saarte praostkond hõlmab Saaremaad, Hiiumaad, Muhu ja Ruhnu saart ning praost otsustab, kuhu vikaar peab teenima minema.

Esimest korda teenis Gräzin kirikus juba kaks aastat tagasi, kuid vikaarina osaleb ta esimest korda sel pühapäeval jumalateenistusel Kuressaares. Küsimusele, millest ta oma jutluses räägib, selgitas vastne vaimulik, et kuupäevast tingitult on see seotud vabariigi aastapäevaga.

Tallinna Ülikoolis jätkab Gräzin õpetamist poole kohaga ning loeb seal võrdleva riigiõiguse, rooma õiguse, sotsiaalfilosoofia ning õiguse ja eetika kursusi. 

Küsimusele tema ja poliitika suhetest vastas Gräzin, et ei näe oma endises koduparteis Reformierakonnas edasiviivaid ideid ning sooviks, et kirik annaks poliitikale humaansema mõõtme.

Aasta tagasi teenis ja jutlustas Igor Gräzin Otepää Maarja kirikus toimunud Eesti Vabariigi aastapäeva jumalateenistusel koos vaimulik Marko Tiirmaaga.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles