Valgas pussitada saanud mees suri haiglas
Kahtlustatav võeti vahi alla

Maja Valgas Savi tänaval, mille juures tapmine aset leidis.

FOTO: Tiit Loim / Lõuna-Eesti Postimees

Täna öösel ründas Valgas isiklike suhete pinnal tekkinud tüli käigus üks mees teist noaga, kannatanu suri haiglas.

Valga Savi tänava juhtumit kommenteerib Lõuna prefektuuri operatiivjuht Margus Sass:

"Täna kell 02.47 teatati häirekeskusele, et Valgas Savi tänaval lõi meesterahvas noaga teist meest. Raskelt kannatada saanud 55-aastane mees suri haiglas. 

47-aastane mees, keda on alust rünnakus kahtlustada, peeti politseipatrulli poolt kinni sündmuskoha lähedal. Teada on, et mehed olid omavahel tuttavad. Omavaheliste probleemide lahendamiseks ei ole vägivald kunagi lahendus, antud juhul põhjustas konflikt kõige hullema – inimelu kaotuse."  

Juhtumi kõik täpsemad asjaolud on selgitamisel. Algatatud on kriminaalmenetlus.

Riigiprokuratuuri pressiesindaja Olja Kivistik lausus teisipäeval, et 23. veebruaril taotles prokuratuur 47-aastase mehe vahi alla võtmist.

Vanemprokurör Toomas Liiva selgitas, et kriminaalmenetluses kogutud tõendid annavad alust arvata, et kahtlustatav tundis meest, keda ründas ning nende omavahelise tüli käigus võttis ta kasutusele terariista. «Võttes arvesse juhtunu asjaolusid ja seda, et mees on varem kriminaalkorras karistatud, leidis prokuratuur, et ainuke võimalus on kahtlustatav ühiskonnast isoleerida,» sõnas Liiva.

Mehele esitati kahtlustus tapmises. Kohus rahuldas prokuratuuri taotluse ja võttis mehe vahi alla.

Tapmispaiga juures Savi tänaval oli teisipäeval kohal ehitaja Aavo, kes sündmust ise pealt ei näinud. Peale teisegi ehitaja rohkem inimesi majas ei viibinud. «Kui laupäeva hommikul tulin, ei julgenud ma sisse minna. Asfaldi peal oli maas vereplekk, aga see on nüüd vihmaga ära uhtunud. Aken oli lahti, see auto seisis siin (viipab maja ees seisvale autole). Auto seisab siin siiamaani, ma isegi ei tea, kelle auto see on. Pärast tapmist ta siia jäi. Köögis olid viina- ja õllepudelid pliidi peal,» kirjeldas Aavo.

Ta lisas, et maja on välja üüritud ja selle omanik viibib Tallinnas.

Vereplekk sõiduteel tapmispaigas Valgas Savi tänaval.

FOTO: Tiit Loim / Lõuna-Eesti Postimees

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles