Otepääl tõusis päevakorda vallavanema umbusaldus

Otepää vallavanema Kaido Tambergi sõnul on tal olemas ametis jätkamiseks nii poliitiline toetus kui ka seaduslik õigus. «Kas, kus ja millal tagasi astun, saab olla mu enese kaalutletud otsus meeskonna ja Otepää huve silmas pidades.» FOTO: Maarius Suviste

Neli Otepää volikogu liiget algatasid umbusalduse vallavanema Kaido Tambergi suhtes, nimetades tema juhitavat vallavalitsust töövõimetuks. Tambergi sõnul on tegu poliitilise kultuurituse ilmeka näitega.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Eelmisel nädalal peetud volikogu istungil esitas reformierakondlasest opositsiooniliider Kuldar Veere avalduse, algatamaks vallavanem Kaido Tambergile (valimisliit Ühinenud Kogukonnad) umbusaldust. Sellele oli alla kirjutanud neli volinikku 17st. Need olid Reformierakonna esindajad Kuldar Veere, Urmas Kuldmaa ja Heikki Kadaja ning Raivo Nurmetu, kes valla kodulehe info põhjal ei ole enam valimisliidu Ühinenud Kogukonnad liige.

Umbusalduse algatajad tõid avalduses välja viis punkti. «Kaido Tambergile on esitatud ametlik korruptsioonikuritegude kahtlustus ja tema jätkamine Otepää vallavanemana tekitab vallale ja selle inimestele korvamatut ja kestvat mainekahju,» seisab avalduses.

24.02.2020 28.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto