iDeal kampaania

Otepääl tõusis päevakorda vallavanema umbusaldus

  • Osad volinikud esitasid avalduse Otepää vallavanema Kaido Tambergi umbusaldamise algatamiseks
  • Selles heidetakse ette, et tema juhitud vallavalitsus on muutunud töövõimetuks
  • Volikogu esimees: volikogus menetlemisele see avaldus ei kuulu
  • Otepää võimukoridorides on räägitud võimalikust uuest valla juhtkonnast

Otepää vallavanema Kaido Tambergi sõnul on tal olemas ametis jätkamiseks nii poliitiline toetus kui ka seaduslik õigus. «Kas, kus ja millal tagasi astun, saab olla mu enese kaalutletud otsus meeskonna ja Otepää huve silmas pidades.»

FOTO: Maarius Suviste

Neli Otepää volikogu liiget algatasid umbusalduse vallavanema Kaido Tambergi suhtes, nimetades tema juhitavat vallavalitsust töövõimetuks. Tambergi sõnul on tegu poliitilise kultuurituse ilmeka näitega.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Eelmisel nädalal peetud volikogu istungil esitas reformierakondlasest opositsiooniliider Kuldar Veere avalduse, algatamaks vallavanem Kaido Tambergile (valimisliit Ühinenud Kogukonnad) umbusaldust. Sellele oli alla kirjutanud neli volinikku 17st. Need olid Reformierakonna esindajad Kuldar Veere, Urmas Kuldmaa ja Heikki Kadaja ning Raivo Nurmetu, kes valla kodulehe info põhjal ei ole enam valimisliidu Ühinenud Kogukonnad liige.

Umbusalduse algatajad tõid avalduses välja viis punkti. «Kaido Tambergile on esitatud ametlik korruptsioonikuritegude kahtlustus ja tema jätkamine Otepää vallavanemana tekitab vallale ja selle inimestele korvamatut ja kestvat mainekahju,» seisab avalduses.

Tagasi üles