Põlva malev kinkis vabatahtlike peredele riigilipud

Trikoloor on üle antud. Pildil Marika Rehemets, Jaano Mägi ja Põlgaste vabatahtlik päästja Andres Rammo. FOTO: Hjalmar Mandel

Päev enne Eesti Vabariigi 102. sünnipäeva kinkis Kaitseliidu Põlva malev kuuele Põlvamaa perele riigilipud koos kõigi selle heiskamiseks vajalike tarvikutega.

Kaitseliitlane Jaano Mägi, kelle algatusel lippude kinkimine juba eelmisel aastal teoks sai, märkis, et kui mullu kingiti trikoloorid Põlvamaa külades elavatele lastega peredele, siis tänavu tehti kingitus silmapaistvatele vabatahtlikele.

«See tähendab, et lipud jõudsid nendesse peredesse, kus keegi pereliikmetest on kas vabatahtlik päästja või abipolitseinik,» lausus Mägi portaalile Eesti Uudised ning lisas, et sündinud on traditsioon, mis jääb kestma aastateks.

«Tunnen uhkust selle üle, et maleva kaitseliitlastele on tähtis Põlva maleva ja sellest tulenevalt kogu Kaitseliidu hea maine,» sõnas Põlva maleva pealik major Raivo Pehk.

Malevapealik rõhutas, et Kaitseliidu ülesanne pole ainult riigi sõjalise kaitse ettevalmistamine, vaid ka Eesti kodanike isamaaliste tunnete tugevdamine.

«Seetõttu olen alati valmis hea meelega toetama vabatahtlike algatusi, millega tugevdatakse kodanike rahvuslikke tundeid ja isamaa-armastust,» lisas Pehk.

Iga perekond sai lipu heiskamiseks nii-öelda täiskomplekti: riigilipu, lipuvarda ja majakinnituse. Ettevõtmisse kaasatud naiskodukaitsjad panid igas peres lauale suure kringli, millega kaitseliitlaste ettevõtmist toetas AS Lõuna Pagarid.

«Vastuvõtt oli soe ning erilist heameelt valmistas see, et nii mõneski majapidamises said ettevalmistused homseks lipupäevaks tehtud otsekohe. Loodame väga, et neis peredes heisatakse riigilipp edaspidi igal lipupäeval,» ütles Mägi.

Lipud uute omanikeni toimetanud gruppe juhtisid Kadri Melts-Sau, Marika Rehemets, Esti Taal, Kalle Kalmus, Hjalmar Mandel, Tõnu Mudalomp, Jaano Mägi, Rivo Rebane ja Toomas Songi. 

Tagasi üles
Back