Häirekeskuse Lõuna keskust asub juhtima Helmer Hallik

Alates 2. märtsist juhib häirekeskuse Lõuna keskust Helmer Hallik, kes on viimased aastad juhtinud Kagu politseijaoskonna tööd.

FOTO: Arvo Meeks

Alates 2. märtsist juhib häirekeskuse Lõuna keskust Helmer Hallik, kes on viimased aastad juhtinud Kagu politseijaoskonna tööd.

2019. aasta lõpus Lõuna keskusele uue juhi leidmiseks korraldatud avalikul konkursil osales kokku 25 kandidaati, kelle seast valiti uueks juhiks politseimajor Helmer Hallik. Häirekeskuse peadirektor Kätlin Alvela sõnul oli Hallik tugevaim kandidaat mitmel põhjusel.

„Helmer tunneb väga hästi Lõuna regiooni ja on tuttav kõigile Häirekeskuse peamistele koostööpartneritele selles piirkonnas. On oluline, et Häirekeskuse huvid oleksid esindatud parimal võimalikul moel ja tugeva regionaalse võrgustikuga on seda tööd oluliselt lihtsam teha. Lisaks sellele omab Helmer põhjalikke teadmisi sotsiaalprobleemidest ja nende mõjust siseturvalisusele. On selge, et Häirekeskusest abi otsivate inimeste probleemide juurpõhjus ei peitu vaid Häirekeskuse, politsei, pääste või kiirabi vastutusalas. Need probleemid nõuavad laiapindset tegevust tihedas koostöös eri osapooltega. Usaldan Helmeri võimekust nende küsimustega tegelemisel ja olen kindel, et tema teadmised ning oskused viivad Häirekeskust tervikuna edasi väga mitmes olulises teemas,“ ütles Alvela.

Politseimajor Helmer Hallik on kogenud siseturvalisuse valdkonna töötaja, kes alustas oma karjääri toonases Põlva politseiprefektuuris aastal 1993. Hallikul on põhjalikud kogemused juhina ja ta on erinevaid politseiüksusi juhtinud viimased 14 aastat. 2008. aastal lõpetas Hallik cum laude Sisekaitseakadeemias rakenduskõrghariduse ja 2018. aastal omistati talle sotsiaalteaduste magistrikraad Tartu ülikoolist. Mehe huvi sotsiaalprobleemidele lahenduste leidmiseks on viinud ta end täiendama Kiira Järve pereteraapia koolituskeskuse pereteraapia erialale. Hallik on valitud Politsei- ja Piirivalveametis ka aasta parimaks juhiks.

2. märtsist asub sama keskuse juhi asetäitjana tööle Heleriin Teder, kes on varem töötanud samas keskuses valvevahetusejuhina. Endine Lõuna keskuse juhataja Annika Sirk ja tema asetäitja Katrin Mikson lahkusid omal soovil ametist käesoleva aasta alguses.

HELMER HALLIK

Sündinud 2. veebruaril 1973.

Hariduskäik

Alates 2019 Kiira Järve Pereteraapia kool, väljaõppel pereterapeut

2016- 2018 Tartu Ülikool, Sotsiaalteaduskond, ühiskonnateaduste instituut, MA sotsiaalteadused

2003-2007 Sisekaitseakadeemia, rakenduskõrghariduse eriala, kõrgem politseiametnik

Töökogemus

Alates 2017 Lõuna prefektuur, Kagu politseijaoskonna juht

2014-2017 Lõuna prefektuur, Põlva politseijaoskonna juht

2009-2014 Lõuna prefektuur, arestimaja juht ja korrakaitseteabetalituse juht

2004-2009 Erinevad ametikohad Lõuna Politseiprefektuuris

1993-2004 Erinevad ametikohad Põlva Politseiprefektuuris

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles