Võru vutiklubi ehitab staadioni kõrvale tribüüni

Lõuna-Eesti Postimees
Copy
Heliose Võru väljakul on korraldatud ka jalgpalli ühisvaatamisi.
Heliose Võru väljakul on korraldatud ka jalgpalli ühisvaatamisi. Foto: Arved Breidaks / Lõuna-Eesti Postimees

Võru FC Helios avas annetuskampaania, et koguda raha klubi kunstmuruväljaku äärde katusega tribüüni ehitamiseks lisaraha.

Tänavu kümneaastaseks saava Võrumaa suurima jalgpalliklubi eesmärgiks on koguda 1. juunini kestva annetuskampaaniaga 25 000 eurot, mis kataks tribüüni ehitamisel suure osa klubi omaosalusest. Tribüün läheb maksma veidi üle 60 000 euro, millest 25 000 eurot on lubanud anda Võru linnavalitsus, ülejäänud osa jääb klubi kanda.

Katusega tribüünile tuleb umbes 250 istekohta ning need on ka tagant ja külgedelt tuule eest kaitstud. Ehitust plaanitakse alustada märtsis ning tribüün peaks valmima aprillis.

Võru FC Heliose tegevjuhi Jaanus Vislapuu sõnul pingutab klubi kõvasti selle nimel, et Võrumaa jalgpallikogukonnale parimaid võimalikke tingimusi pakkuda. 

«Praegu on pealtvaatajatel kevadel ja sügisel viletsa ilmaga väga ebamugav. Samuti on halb lapsevanematel, kes tahaks oma laste trenni ajal kohal olla ja seda jälgida. Lisaks saavad mängijad panna tribüünile oma riideid, kotte ja muud varustust,» ütles Vislapuu.

Katusega tribüün annab klubi jalgpallikeskusele nii funktsionaalses kui ka visuaalses plaanis kõvasti juurde. Samuti paranevad ürituste korraldamise võimalused.

«Mine tea, võib-olla korraldame edaspidi staadionil ka selliseid üritusi, mis polegi jalgpalliga seotud. Võimaluste ring igal juhul kasvab ja tingimused paranevad,» lausus klubi juht.

Vislapuu on seda meelt, et kui luua Võrus järjest paremad sportimise ja vaba aja veetmise võimalused, siis ühel heal päeval tulevad laia ilma läinud noored ka Võrru tagasi ja leiavad põhjuse siin pere luua ja lapsi kasvatada. «Usun, et kui kõik ettevõtted nii mõtleks, oleks Võrumaa tulevik palju helgem,» lisas ta.

Võru Kreutzwaldi kooli kõrval asuv Võrumaa ainus täismõõtmetes kunstmuruga jalgpalliväljak valmis Võru FC Heliose eestvõtmisel ning EJLi ja Võru linnavalitsuse toel 2018. aasta augustis.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles