Põlva gümnaasiumi abituurium annetas lastefondile

Lõuna-Eesti Postimees
Copy
Põlva gümnaasiumi abituurium tegi Tartu ülikooli kliinikumi lastefondile annetuse.
Põlva gümnaasiumi abituurium tegi Tartu ülikooli kliinikumi lastefondile annetuse. Foto: Põlva gümnaasium

Jõulud on küll möödas, aga kuna heategude aeg kestab läbi aasta, siis otsustasid Põlva gümnaasiumi 4. lennu õpilased oma jõuluetenduse piletimüügist teenitud veidi enam kui 800 eurot annetada heategevuseks Tartu ülikooli kliinikumi lastefondile.

Põlva gümnaasiumis on kujunenud traditsiooniks, et lõpuklass toob jõulude paiku lavale enda loodud ja lavastatud etenduse, mis võtab kokku nende gümnaasiumiõpingute kirkamad hetked, teatas kool kodulehel. Selle aasta abituuriumi lõpuetendus «IV lend otse-eetris» jõudis vaatajate ette Põlva kultuuri- ja huvikeskuse teatrisaalis mullu 20. detsembril.

Etenduse piletimüügiga kaetakse etendusega otseselt seotud kulud. Pärast tulude ja kulude kokkuarvamist selgus, et tänu heade toetajate abile jäädi etenduse tootmisega pisut enam kui 800 euroga plussi. Ühiselt otsustas 4. lend, et ülejäänud summa tuleks suunata heategevusse.

«Kuna meie tegevust toetati, siis tundus igati mõistlik ja ainuõige etenduse piletimüügist tekkinud kasum samuti head tegema suunata,» ütles etenduse eestvedaja ja Põlva gümnaasiumi IV lennu heateo kõneisik Katariina Kinnunen. «Arutlesime lennuga erinevate variantide üle – loomad, lapsed, vähiravi – ning lõpuks otsustasime ühiselt, et võiks meie kasutuses oleva summa, 817 eurot, suunata abivajavatele lastele. Sealt edasi oli juba üsna lihtne ühisele meelele jõuda ning valisime välja TÜK lastefondi.»

«Meil lastefondis on siiralt hea meel, et Põlva gümnaasiumi abiturientidele on heategevus südamelähedane,» sõnas lastefondi kommunikatsioonispetsialist Triin Rannamaa. «Usume, et ettevõtmine pakkus noortele topeltrõõmu – rõõmu isetegemisest ja rõõmu tehtud heateost – ning inspireerib ja on eeskujuks ka teistele kooliõpilastele. Lõpuetenduse tulu palusid abituriendid suunata Tartu ülikooli kliinikumi lastekliinikule vajalike seadmete soetamiseks. Annetusest saavad abi väga paljud pisikesed patsiendid ja me oleme kogu Lastefondi meeskonnaga selle eest südamest tänulikud!»

Tänavu lõpetab gümnaasiumi 67 noort, kellest suurem osa olid seotud ka detsembrikuise etenduse loomise ning lavale toomisega.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles