T, 29.11.2022

Volinikud kutsusid üles Valga volikogu istungit ära jätma

Tiit Loim
, reporter
Volinikud kutsusid üles Valga volikogu istungit ära jätma
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Valga vallavolikogu 28. veebruari istung.
Valga vallavolikogu 28. veebruari istung. Foto: Arvo Meeks

Reformierakonna ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsioonide liikmed saatsid reedel Keskerakonnale korduvaid üleskutseid jätta ära samaks päevaks kavandatud erakorraline volikogu istung seoses riigis välja kuulutatud eriolukorraga, millega avalikud kogunemised keelati.

Reedel, 13. märtsil kell 17 toimuva Valga vallavolikogu erakorralise istungi päevakorras on tänaste valitsuse liikmete umbusaldamine ning uue vallavanema ja valitsuse liikmete valimine.

„Võtame korraks aja maha ja laseme praegusel valitsusel valla kriisist välja juhtida. On rumal panna praegusel hetkel ametisse keegi asjatundmatu, kellel puuduvad vajalikud oskused ja kontaktid. Teeme täna pigem volikogu kriisikogunemise, et arutada, kuidas tegutseda,“ kirjutas volikogu liige Lauri Drubinš.

Pöördumisega nõustusid mitmed teised volikogu liikmed, muuhulgas politseinik Marek Käis ja kirurg Felix Rõivassepp. Sotsiaaldemokraatliku fraktsiooni liige Kaupo Kutsar tõi välja, et istungi korraldamine oleks vastustundetu olukorras, kus üks osalev volikogu liige naasis äsja reisilt Taist. Sotsiaaldemokraatliku erakonna liikme Teresa Sale sõnul on praeguses olukorras äärmiselt vastutustundetu tekitada olukord, mil valla kriisikomisjon võib jääda juhita, kuna kriisikomisjoni juhiks on vallavanem.

Vabariigi valitsus kehtestas alates 12. märtsist piirangu mistahes avalikele kogunemistele hädaolukorra seaduse § 32 lõike 1 tähenduses. See hõlmab nii volikogu kui selle komisjonide istungeid, valitsuse istungeid, avalikke rahvakoosolekuid ja teisi kogunemisi.

Rahandusministeeriumi õigusnõunik Olivia Taluste saatis omavalitsustele kirja, milles ütles, et eriolukorraga seoses otsustas valitsus alates 13. märtsist 2020. a keelata kõik avalikud kogunemised, sh kuni 1. maini 2020. a muuseumikülastused, kinoseansid, etendused, kontserdid, konverentsid ja spordivõistlused, kuid volikogu istungeid pole eraldi mainitud. «Avalike koosolekute, sealhulgas volikogu istungite toimumist korralduses eraldi ei käsitletud, kuid kohalikud omavalitsused peaksid eriolukorras mõtlema oma senised töövormid läbi.»

«Rahandusministeerium püüab omalt poolt abistada kohalikke omavalitsusi operatiivselt eriolukorras vajalike suuniste andmise ja edastamisega. Tegemist on ajas kiiresti muutuva olukorraga, mistõttu informatsioon ja Vabariigi Valitsuse instruktsioonid täpsustuvad jooksvalt. Seetõttu võib tekkida olukordi, kus peame korrigeerima ka varem antud selgitusi,» lisas kiri.

Keskerakonna volinik Ester Karuse lausus kella 14.37 ajal, et praeguse seisuga istung toimub. «Iga minut on asjad muutumas, kogu aeg on uued uudised. Aga praegu ei ole muud infot, hetke seisuga istung toimub.»

Märksõnad
Tagasi üles