Rõuge vald soovitab mudilasi lasteaeda mitte tuua

Lõuna-Eesti Postimees
Copy
Rõugeski teeb eriolukord korrektiive elukorralduses.
Rõugeski teeb eriolukord korrektiive elukorralduses. Foto: Arvo Meeks / LEPM

Rõuge vallavalitsus rõhutab, et kuna Eestis on kehtestatud eriolukord, tuleb sellega seoses vallas järgida kõiki riiklikult kehtestatud meetmeid.

Seoses viiruse levikuga on Rõuge vallamaja ja teenuskeskused esialgu 18. märtsini suletud. Vallale edastatavad paberdokumendid saab jätta vallavalitsuse või teenuskeskuse postkasti.

Ametnikega saab ühendust telefoni või e-posti teel.

Elukohateated saab jätta vallamaja postkasti, omavahel abielus olevatel vanematel on võimalus lapse sünd registreerida riigiportaalis eesti.ee. Teistel juhtudel palutakse võtta ühendust telefonil 5565 0450 (vallasekretäri abi Siiri Mõttus) ja leppida kokku individuaalselt.

Tulenevalt koroonaviiruse levikust ja riigis kehtivast eriolukorrast on valitsus soovitanud lapsed võimalusel lasteaedadest koju jätta.

Samas on mõistetav, et kõigil ei ole võimalik last koju jätta. "Soovides tagada teile võimalikult viirust vältivat lastehoidu palume, et teataksite alates 15. märtsist iga päev hiljemalt kell 15, kui soovite oma lapse järgmisel päeval aeda tuua. Selleks tuleb helistada oma lasteaia juhile:

    Sirje Pihelgas (Misso lasteaed) – 5373 1688

    Urmas Veeroja (Haanja lasteaed) – 517 4578

    Ene Mõttus (Rõuge lasteaed) – 5564 7859

    Aive Adler (Varstu lasteaed) – 528 8150

    Maarika Niidumaa (Mõniste lasteaed) – 521 5143

Lasteaeda tohib tuua vaid terveid lapsi. Lasteaial on õigus keelduda teenuse osutamisest, kui lapsel peaks olema ükskõik missugune tervislik vastunäidustus. Oluline on, et lapsed ja nende lähikondsed ei ole kokku puutunud koroonaviirusesse nakatunutega. Viirus on salakaval, praeguse teadmise kohaselt lapsed sellesse ei haigestu, kuid kannavad seda edasi ja levitavad.

Lasteaiateenuse korraldamine vaadatakse Rõuge vallas üle iga päev, muudatustest anname teada kodulehe ja sotsiaalmeedia kaudu.

Rõuge valla sotsiaalosakond palub võimalusel esitada oma avaldus või taotlus elektrooniliselt aadressile vald@rauge.ee või küsida sellekohast informatsiooni telefoni teel. Paberkandjal avalduse või taotluse saab jätta vallavalitsuse või teenuskeskuse postkasti.

Sotsiaalosakond palub kõigil inimestel jälgida oma naabruskonnas elavaid inimesi ning teavitada sotsiaaltöö osakonda puuetega inimestest, eakatest ja teistest abivajajatest, kes ei saa väga mõjuval põhjusel toetuda kriisiolukorras lähedaste abile. Palume kõigil lähedastel hoida telefoni teel kontakti oma üksi elavate eakate sugulaste ja tuttavatega, et saada ülevaade nende olukorrast.

Vald on valmis pakkuma abivajajatele suuremas mahus tuge sotsiaalteenuste, eelkõige koduteenuse näol.

Sotsiaalosakonna kontaktid:

    Maire Grosmann (Rõuge piirkond) – 5330 0153, raugesotsiaal@rauge.ee

    Maie Kalnapenkis (Haanja piirkond) – 523 7065, haanjasotsiaal@rauge.ee

    Marika Heinvee (Misso piirkond) – 5340 3744, missosotsiaal@rauge.ee

    Kairit Kasuk (Mõniste piirkond) – 5307 3260, monistesotsiaal@rauge.ee

    Signe Arumäe (Varstu piirkond) – 5334 1640, varstusotsiaal@rauge.ee

    Triinu Õispuu ( sotsiaalosakonna juhataja) – 5377 5659, sotsiaaljuhataja@rauge.ee

Rõuge hooldekodus, Mõniste hooldekodus ja Misso sotsiaalkeskuses on kehtestanud klientide külastamise keeld, samuti ei võeta ajutiselt vastu pakke.

Tagasi üles