Otepääl suleti ametiasutused
Lisatud sotsiaaltöötajate kontaktid!

Otepää vallavalitsuse istungil otsustati vabastada lapsevanemad maikuu lasteaia osalustasu maksmisest.

FOTO: Arvo Meeks/Valgamaalane

Tänasest on suletud Otepää vallavalitsus, teenuskeskused ja raamatukogud, andis teada vallavalitsuse kommunikatsioonijuht.

Otepää vallavalitsus otsustas täna, 16. märtsil seoses viirusepuhanguga peatada kodanike vastuvõtu vallavalitsuses ja teenuskeskustes ning sulgeda valla raamatukogud. Otepää valla lasteaiad on küll avatud, kuid sinna palutakse mitte tuua haigussümptomitega lapsi ja võimalusel jätta lapsed koju.

Vallavalitsuse töö toimib edasi ning inimesi teenindatakse telefoni ja e-kanalite vahendusel. Toimuvad ka vallavalitsuse istungid. Avaldusi saab esitada e-posti teel, avalduste blanketid on üleval Otepää valla kodulehel.

Vajadusel toimub vallamajas ainult sünni registreerimine, see palutakse eelnevalt kokku leppida sekretär Kristina Reigoga telefonil 766 4805 või 515 7139.

"Palume kõigil vallakodanikel säilitada rahu ja võimalusel viibida kodus. Palume võimalusel aidata oma pere eakaid ja abivajajaid, et nad ei peaks ise näiteks toidupoodi või apteeki minema," sõnas Otepää vallavanem ja valla kriisikomisjoni juht Kaido Tamberg. "Igasugusesse viirusepuhanguga seotud infosse palun suhtuda ettevaatusega ja jälgida ametlikke kanaleid."

Valla sotsiaaltöötajad on samuti kaugtööl ning vastuvõttu ei toimu. Vältimatu vajaduse korral palutakse võtta sotsiaaltöötajatega ühendust ning leppida kokku eraldi aeg. Kõik muud küsimused lahendatakse telefoni ja e-kirja teel.

Valla sotsiaaltöötajad ei transpordi kliente poodi ega apteeki, abivajajatele tuuakse kaup koju ja antakse lähikontaktita üle. Samuti aidatakse jätkuvalt kõikide hädavajalike toimingutega.

Vallavalitsus palub kõigil püsida kodus, jälgida oma tervist ning konsulteerida vajadusel perearstiga või helistada perearstinõuandeliinil 1220. Avatud on ka üleriigiline kriisitelefon 1247, mis nõustab koroonaviirusega seotud teemadel.

Täna tuli kokku ka Otepää valla kriisikomisjon. Komisjon jälgib Otepää vallas toimuvat ja koguneb regulaarselt. Kriisikomisjonile teadaolevalt ei ole hetkel Otepää vallas koroonaviirusesse nakatunuid.

Otepää valla sotsiaaltöötajate kontaktid:

Sotsiaalteenistuse juhataja  Kadri Sommer tel. 766 4825; 5303 3032  e-post: Kadri.Sommer@otepaa.ee

Sotsiaaltöö vanemspetsialist Pille Sikk tel. 766 8046; 524 7930  e-post: Pille.Sikk@otepaa.ee            

Sotsiaaltööspetsialist Kersti Tamm tel. 766 4827; 5199 4123 e-post: Kersti.Tamm@otepaa.ee  Lastekaitsespetsialist Kristel Ilves tel. 5341 9003 e-post: Kristel.Ilves@otepaa.ee        

Hooldustöötaja Ruth Leopard tel. 5333 5185 e-post: Ruth.Leopard@otepaa.ee  

Hooldustöötaja Andra Rüütli tel. 5197 0053 e-post: Andra.Ruutli@otepaa.ee

Hooldustöötaja Evelin Petter tel. 5308 3023 e-post: Evelin.Petter@otepaa.ee

Tugiisik Airin Hermann tel. 5199 2717 e-post: Airin.Hermann@otepaa.ee            

Isiklik abistaja Fred Leopard e-post: Fred.Leopard@otepaa.ee                  

Tugiisik Anniki Kreek tel. 5919 9564  e-post: Anniki.Kreek@otepaa.ee

Tagasi üles
Back