R, 24.03.2023

Paljud apteegid lähevad üle letiteenindusele

Lõuna-Eesti Postimees
Paljud apteegid lähevad üle letiteenindusele
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
"Apteegipidajad loovad liikumistsoonid, et vältida piisknakkuse levimist ravimikarpidel avatud müügisaaliga apteekides," ütles Eesti Apteekide Ühenduse juhatuse liige, proviisor Timo Danilov.
"Apteegipidajad loovad liikumistsoonid, et vältida piisknakkuse levimist ravimikarpidel avatud müügisaaliga apteekides," ütles Eesti Apteekide Ühenduse juhatuse liige, proviisor Timo Danilov. Foto: Tairo Lutter

Apotheka, Benu, Euroapteegid ja Südameapteegid lähevad nakkusriski vähendamiseks üle ainult letiteenindusele. Muudatusega on juba alustatud ja see viiakse ellu järk-järgult.

Saaliteeninduse peatamise eesmärk on tagada apteegiteenuse kättesaadavus ja apteegitöötajate kaitse. "Apteegipidajad loovad liikumistsoonid, et vältida piisknakkuse levimist ravimikarpidel avatud müügisaaliga apteekides," ütles Eesti Apteekide Ühenduse juhatuse liige, proviisor Timo Danilov.

"Välja hakkab see nägema näiteks nii, et turvalindiga on tehtud liikumiskoridor sissepääsust kuni kassani. Ülejäänud saalist saab küll kaupa osta, aga apteeker toob selle ise patsiendile, sest patsient ise apteegis ringi liikuda ei tohi."

Lisaks hakatakse kassade juurde paigaldama kaitseklaase, et täiendavalt minimeerida apteegitöötajate haigestumise riski. Esimesed apteegid saavad kassadele kaitseklaasid juba täna ning lähipäevil teostatakse muudatused valdavas osas apteekides.

"Apteegiteenuse tagamine nii erandlikus olukorras on kriitilise tähtsusega ning teenindusstiilist olulisem on tagada apteegiteenuse järjepidevus. Loodetavasti apteegikülastajad mõistavad, et ümberkorraldus on nende enda huvides. Ravimeid on ladudes piisavalt ning praegu ei ole küsimus selles, kuidas võimalikult paljusid inimesi korraga teenindada vaid et kõik need, kellel on tõesti ravimit vaja, saaksid selle kätte viirusega kokku puutumata," selgitas Danilov.

Juhendinfo praegusel perioodil apteegiteenuse osutamise kohta paigutatakse lähiajal ka apteekide sissepääsude juurde. EAÜ juhi kinnitusel kehtib uus kord ajutiselt ja loodetavasti annavad ka need meetmed oma osa, et haiguspuhangust kiiresti vabaneda.

Märksõnad
Tagasi üles