R, 30.09.2022

Maastikumaraton saab teoks virtuaalselt

Lõuna-Eesti Postimees
Maastikumaraton saab teoks virtuaalselt
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eelmise aasta maastikumaraton 
Eelmise aasta maastikumaraton Foto: Adam Illingworth/Klubi Tartu Maraton

Tartu maastikumaratonil osaleb igal aastal ligikaudu 10 000 spordisõpra. Praeguses olukorras, kus spordi- ja massiüritused on keelatud, otsustasid korraldajad, et maraton saab teoks virtuaaljooksuna.

«Soovime ülimalt keerulistes ning pidevalt muutuvates oludes kutsuda inimesi üles säilitama optimistlikku meelt ja positiivset ellusuhtumist,» ütles Tartu võistluste direktor Indrek Kelk. «Regulaarne liikumine ja treening värskes õhus aitavad kriisiolukorda kergemini üle elada, ise terve püsida ja head füüsilist vormi hoida. Virtuaalmaraton motiveerib inimesi spordiharrastusega jätkama ning samas ei ole sellist maratoni läbides vaja karta nakkusohtu suures jooksjate massis, joosta võib ihuüksi oma kodumetsas.»

Virtuaalsel maratonil on valikus Tartu maastikumaratoni neli traditsioonilist distantsi: 42, 24, 10 ja 5 kilomeetrit. Koht, kus valitud pikkusega jooksu- või kõnniring teha, jääb iga osaleja enda otsustada. Selleks sobivad nii maastikumaratoni tähistatud rajad, aga ka muud osalejale endale kõige mugavad metsa ja -linnateed. Valitud distants tuleb läbida 1.–17. maini, ning saata oma jooksulogi korraldajatele. Kõiki virtuaaljooksu läbijaid ootab medal.

Täpsemad detailid ning virtuaaljooksu juhend on väljatöötamisel. 

Märksõnad
Tagasi üles