P, 2.04.2023

Apteekrid soovitavad riskirühmal külastada apteeke ennelõunal

Lõuna-Eesti Postimees
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Raekoja apteek Tartus väljastab ravimeid luugi kaudu ööpäevaringselt. Päevasel ajal sisenetakse apteeki ühekaupa.
Raekoja apteek Tartus väljastab ravimeid luugi kaudu ööpäevaringselt. Päevasel ajal sisenetakse apteeki ühekaupa. Foto: Margus Ansu

Eesti Apteekide Ühendus (EAÜ) soovitab riskirühma kuuluvatel inimestel külastada apteeki hommikupoolsel ajal ehk kuni kella 12ni.

Ühenud tõdeb, et täna ollakse oleme olukorras, kus perearstid ja haiglad on plaanilised vastuvõtud lõpetanud. Patsientidele on apteekrid seega kõige ligipääsetavamad esmatasandi tervishoiutöötajad, kes aitavad lisaks ravimeid puudutavatele küsimustele ka kergemate tervisemurede korral.

"Selleks, et kaitsta haavatavamat osa elanikkonnast ja tagada nende kiire teenindus, soovitame neil, kel vähegi võimalik, valida apteegi külastamise aega. Koroonaviiruse riskirühma kuuluvad vanemad, üle 60aastased ja krooniliste haigustega inimesed, kellele soovitame apteegi külastamiseks jätta hommikupoolse aja. Riskirühma mittekuuluvatel inimestel soovitame käia apteegis pealelõunasel ja õhtusel ajal," öeldakse ühenduse pöördumises.

Nenditakse sedagi, et väga suur osa elanikkonnast vajab praegu samaaegselt midagi apteegist. See paneb apteegid suure surve alla. Apteekrid teevad kõik endast oleneva, et apteegid oleksid Eesti inimestele avatud ja ravimite kättesaadavus tagatud.

"Head Eesti inimesed, aitame koos kaasa viiruse leviku pidurdamisele ja jagagem apteegi külastamise aega!" lõpeb pöördumine.

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Märksõnad
Tagasi üles