iDeal kampaania

Lätis algas uue koroonaviiruse kohapealne levik

Koroonaviiruse levik Balti riikides näitab kahjuks hoogstumise märke.

FOTO: Shutterstock

Läti epidemioloogid ei ole suutnud mitme uue kooronaviirusesse nakatumise puhul kindlaks teha, et nendega on olnud seotud välismaalt saabunud inimesed või nendega kokku puutunud inimesed, mis tähendab, et riigis on alanud viiruse kohapealne levimine.

Läti haiguste ennetamise ja kontrolli keskuse osakonnajuhataja Jurijs Perevoscikovs ütles kolmapäeval ajakirjanikele, et esimest korda on mitu patsienti öelnud, et nad ei ole käinud välismaal ega olnud kontaktis viirusesse nakatunud inimestega.

Selliseid nakatunuid on praegu viis. Nad elavad Riias ja ei ole omavahel seotud, näiteks töö kaudu. Nende seas on nii tudengeid kui pensionäre ning enamik tegi viirusetesti oma raha eest.

"On tõendeid sellest, et Lätis toimub koroonaviiruse (riigisisene) levimine. Sellesse infosse tuleb suhtuda tõsiselt. Nakatuda võib lihtsalt (kodust) välja minnes," ütles Perevoscikovs.

Nüüd tuleb igal inimesel ise ja tõsiselt mõelda, kuidas oma igapäevast tegevust muuta, et ennast ja lähedasi kaitsta, eriti aga eakaid ja eelnevate terviseprobleemidega inimesi.

"Meil ei ole vaja minna sinna, kus on inimesed, tuleb järgida kahemeetrist distantsi. Tuleb mõelda ka viiruse levimisele käte kaudu. Käte pesemisel on otsustav tähtsus, mitte mingil juhul ei tohi puudutada nägu mustade kätega," seletas Perevoscikovs.

Ta lisas, et Läti haiglates on praegu ravil 12 viirusesse nakatunut, neist ühegi olukord ei ole raske.

Lätis on uude koroonaviirusesse nakatunud 221 inimest. Testitud on ühtekokku 7957 inimest.

Tagasi üles